Firefox Monitor: upozorní vás na úniky hesel

Úniky hesel z nejrůznějších služeb jsou poměrně časté. Pokud se vaše e-mailová adresa ocitne v takové uniklé databázi, můžete se nechat na tuto skutečnost upozornit. Nástroje, které vám to hlásí nově doplňuje služba Firefox Monitor.

Reklama

Zásadní bezpečnostní poučkou je používat pro každou službu, web či aplikaci odlišné heslo. Dodneška si vzpomínám, jak mi po odcizení přihlašovacích údajů z Adobe někdo zablokoval můj Twitter. Používal jsem tam stejné přihlašovací údaje. Naštěstí to dobře dopadlo.

Nicméně i když budete používat na různých webech různá hesla, je dobré o případném úniku přihlašovacích údajů vědět. Existuje několik služeb, které vás upozorní na skutečnost, že vaše e-mailová adresa koluje mezi odcizenými přihlašovacími údaji.

Nejnovější takovou službou je Firefox Monitor, na kterém Mozilla spolupracuje s databází Have I been Pwned. Po načtení Firefox Monitoru zadejte do vyhledávacího políčka svou e-mailovou adresu a potvrďte tlačítkem Scan.

Firefox Monitor

Pokud se vyskytuje v nějakém veřejném seznamu odcizených údajů, uvidíte ikonky služeb, ze kterých přihlašovací údaje unikly, společně s datem a dalším popisem.

Firefox Monitor

Tip: pro správu přihlašovacích údajů a rychlé vygenerování jedinečných hesel doporučuji aplikaci 1Password.

Reklama

Přidat komentář