Firefox Monitor: upozorní vás na úniky hesel

Úniky hesel z nejrůznějších služeb jsou poměrně časté. Pokud se vaše e-mailová adresa ocitne v takové uniklé databázi, můžete se nechat na tuto skutečnost upozornit. Využijte bezplatný Firefox Monitor, který uniklé přihlašovací údaje sleduje.

Zásadní bezpečnostní poučkou je používat pro každou službu, web či aplikaci odlišné heslo. Dodneška si vzpomínám, jak mi po odcizení přihlašovacích údajů z Adobe někdo zablokoval účet na Twitteru. Používal jsem tam stejné přihlašovací údaje. Naštěstí to dobře dopadlo.

Nicméně i když budete používat na různých webech různá hesla, je dobré o případném úniku přihlašovacích údajů vědět. Existuje několik služeb, které vás upozorní na skutečnost, že vaše e-mailová adresa koluje mezi odcizenými přihlašovacími údaji.

Jednou z takových služeb je i bezplatný Firefox Monitor, který využívá databázi veřejně dostupného zdroje Have I Been Pwned. Po načtení Firefox Monitoru zadejte do vyhledávacího políčka svou e-mailovou adresu a potvrďte tlačítkem Prohledat úniky.

Pokud se vyskytuje v nějakém veřejném seznamu odcizených údajů, uvidíte dlaždice služeb, ze kterých přihlašovací údaje unikly, společně s datem, odcizenými údaji a dalším popisem.

Zaregistrujte se, Firefox netřeba

Pokud se do služby zaregistrujete (samozřejmě s unikátním heslem) a přihlásíte, budete moci přidat více e-mailových adres do sledování. Firefox vás pak navíc zprávou upozorní vždy, když se některá ze sledovaných e-mailových adres v nějakém úniku osobních údajů objeví.

Tip: pro správu přihlašovacích údajů a rychlé vygenerování jedinečných hesel doporučuji aplikaci 1Password.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru