Jak zapnout automatické vyplňování formulářů s adresou ve Firefoxu

Firefox obsahuje funkci pro automatické vyplňování adresy a dalších položek do formuláře. Podle všeho je však přístupná jenom americkým uživatelům. Jednoduchou úpravou nastavení si ji však zapnete i u nás a zjednodušíte si nákupy rychlým vyplněním adresy v eshopu.
reklama

Poslední dobou stavím hodně eshopů, kde samozřejmě potřebuji testovat nákupní proces. Automaticky i ručně. A neustále vyťukávat do kolonek jméno, příjmení, adresu, telefon nebo e-mail, to jednoho po pár dnech otráví.

Jako výchozí webový prohlížeč používám Firefox a věděl jsem, že někde má funkci pro automatické vyplňování formulářů s adresou a kontaktními údaji. Ale ať jsem do jeho nastavení koukal sebevíc, nemohl jsem tuto funkci najít.

Chtělo to chvilku hledání v diskuzích. Automatické vyplňování adresy je ve Firefoxu sice k dispozici, u nás jej ale máte zamčené. Naštěstí se funkce zapne pouhou změnou ukrytého nastavení.

A jak automatické vyplňování adresy použít? V první řadě musí být formuláře na webu na podobnou funkci webového prohlížeče (nejde o specialitu Firefoxu) nachystané. Formulář musí mít atribut autocomplete, kterým vyplňování zpřístupní. Jednotlivá políčka pak musejí mít specifikováno, jaká hodnota se v nich má objevit. Hezky je to sepsané v přehledu na MDN.

Z čistě uživatelského pohledu je použití funkce pro automatické vyplňování formulářů následující. Klepnete myší do políčka, rozbalí se výběr z uložených adres a potvrzením jedné z nich se pak vyplní hodnoty ve zbylých políčkách formuláře. To je rozdíl oproti takovému tomu doplňování dříve zadaných hodnot v jednom poli.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru