Winfox: jak přinutit Firefox k integraci do Windows 7

Nový operační systém Windows 7 přinesl mimo jiné přepracovaný hlavní panel, který umožňuje dokovat aplikace. Webový prohlížeč Firefox na rozdíl od Internet Exploreru neumí nové vlastnosti Windows 7 využít. Tedy až do chvíle, než nainstalujete malou pomůcku s názvem Winfox.

Reklama

Když se kouknete na hlavní panel ve Windows 7, všimnete si, že ikonky běžících programů i zástupci umístění na panelu jsou stejně velké. Zjistíte, že je lze libovolně přesouvat a tzv. dokovat. Dokovaná aplikace (nebo dokument) nabízí kontextovou nabídku pro pravé tlačítko myši, ve které najdete odkazy na poslední dokumenty, naposledy navštívené stránky, oblíbené položky, přepínání stavů v komunikátoru, ovládání přehrávače atd. Záleží na konkrétní aplikaci.

Windows 7 byly oficiálně uvolněny do prodejní sítě 22. října. Je to tedy jen pár dnů a zřejmě bude nějaký čas trvat, než na to zareagují všichni výrobci softwaru - a to i přesto, že finální sestavení Windows 7 je k dispozici již delší dobu. Podívejte se, jak si s hlavním panelem ve Windows 7 rozumí Internet Explorer:

Internet Explorer ve Windows 7

Internet Explorer ve Windows 7

Kontextová nabídka nabízí několik funkcí pro rychlé ovládání prohlížeče. Pokud jej otevřete s několika záložkami a na zástupce programu v hlavním panelu najdete myší, uvidíte náhledy všech záložek a budete se moci rychle přepnout přímo na vybranou z nich:

Internet Explorer ve Windows 7

Internet Explorer ve Windows 7

Naproti tomu Firefox (ve verzi 3.5.3) zatím nic takového nenabízí. Kontextová nabídka má jen tři položky a o tom, že byste viděli náhledy otevřených stránek, si můžete nechat pouze zdát. Standardně se zobrazí jen náhled na aktuální záložku.

Firefox ve Windows 7

Firefox ve Windows 7

Winfox - řešení pro Firefox ve Windows 7

Pokud přemýšlíte nad tím, jak Firefox přimět k lepší integraci do Windows 7 a k tomu, aby využíval možnosti hlavního panelu, stáhněte a nainstalujte si pomocnou aplikaci s názvem Winfox. Po jejím přidání do systému vám Firefox nabídne jak rozšířenou kontextovou nabídku u hlavního panelu, tak náhledy všech otevřených záložek. Výsledek tedy bude vypadat nějak takto:

Firefox a Winfox ve Windows 7

Firefox a Winfox ve Windows 7

Firefox a Winfox ve Windows 7

Firefox a Winfox ve Windows 7

Instalace prográmku Winfox vyžaduje stažení balíčku s 32bitovou i 64bitovou verzí. Tu, která odpovídá vašemu systému, spusťte. Zobrazí se rozbalovací proces balíčku vytvořeného ve WinRARu. Zadejte cestu do složky, ve které je nainstalován Firefox a balíček rozbalte.

Tip: Zadávání cesty k Firefoxu si usnadníte tím, že balíček před spuštěním do složky s Firefoxem nakopírujete. Cesta totiž standardně nabízí umístění, odkud je balíček spuštěn.

Poté pokračujte s instalací rozšíření winfox.xpi do Firefoxu. To provedete klasicky. Zobrazte si okno Nástroje|Správce doplňků a soubor winfox.xpi na něj přetáhněte. Po restartu Firefoxu a spuštění Winfoxu bude Firefox integrován do hlavního panelu Windows 7, jak naznačují výše uvedené obrázky.

Místo zástupce Firefoxu doporučuji na hlavní panel připnout přímo soubor winfox.exe.

Je pravda, že řešení s prográmkem Winfox je poněkud krkolomné a občas trošku zlobí, na druhou stranu je to dočasné řešení do doby, než bude Firefox hlavní pale ve Windows 7 nativně podporovat. Líbí se vám?

Volná místa v IT

Reklama

Komentáře

myslím, že určitě v případě firefoxu, tak nejspíše také v případě IE si trošklu pletete pojmy s dojmy, při najetí myší na ikonu se nezobrazují záložky (bookmarks) ale panely (tabs)... jinak IE záložky nemá, ten tuto funkci "z trucu" přejmenoval na oblíbené, prostě MS...

Myslím, že nepletu. To, čemu říkáte panely (Tabs), to se v IE8 jmenuje Záložky. Ctrl+T je v IE8 funkce nazvaná jako Nová záložka.

Majitel Maxiorla. Nabízím mimo jiné placené poradenství pro Drupal. Jsem i na Twitteru.

jenže ten WinFox je rozšížení pro prohlížeč Firefox a ten tab překládá správně jako panel a ne špatně nebo spíše nelogicky jako MSIE, volant se také v lodi jmenuje kormidlo ale to neznamená, že když budu zapálený námořník budu říkat volantu kormidlo

Přidat komentář