3 výhody SMTP serveru v cloudu

Posíláte svým odběratelům novinky, upozornění na článek či jiné vyžádané sdělení? Časem určitě narazíte na limity e-mailu u vašeho hostingu. Standardní webhosting odesílání hromadných e-mailů neřeší. Problém často nastane až ve chvíli, kdy vám administrátor hostingu zamezí poštu odesílat, nebo když náhodou zjistíte, že pošta příjemcům nechodí. Pro odesílání většího množství pošty slouží především vlastní SMTP servery.

V dnešní cloudové době je prakticky nemyslitelné, aby si každá firma zajišťovala samostatně poštovní služby. Náklady na servery a poštovní specialisty by byly enormní ve srovnání s cloudovými službami. Pokud máte v plánu odesílat větší množství e-mailů, není to možné s běžnými službami, které jsou v počtu odeslaných zpráv omezené. Proto vám nyní ukážeme výhody SMTP serveru v cloudu na službě Cloud Mail od ZonerCloud.cz – specializované služby pro úspěšné odesílání pošty.

1. Samostatná IP adresa

Každý zákazník dostane svůj vlastní SMTP server s jedinečnou IP adresou. Toto nastavení umožňuje efektivní optimalizaci serveru. Zákazníci se navzájem při odesílání e-mailů neovlivňují a navíc jsou chráněni před případným umístěním IP adresy na BL (blacklist) z důvodu činnosti jiného uživatele.

2. Propracovaná prevence před blacklisty

Pokud odešlete naráz desetitisíce, statisíce e-mailů, může se stát, že vaše IP adresa skončí na tzv. blacklistech. Poté se s odeslaným e-mailem stane následující. Buď zpráva nebude vůbec doručena příjemci, nebo bude přesměrována automaticky do SPAMu.

Je to způsob boje e-mailových poskytovatelů s nevyžádanou poštou. Proto je potřeba mít server, který zvládne postupné odesílání pošty. Jaké množství e-mailů můžete odeslat naráz? To bohužel vědí pouze provozovatelé blacklistů. Proto naši administrátoři neustále hlídají a testují jejich limity.  Na základě testů poté upravují limity postupného odesílání na serverech. Výrazně tak snižují riziko IP adresy na černé listině.

Navíc v případě blokace vašeho serveru zajistíme okamžitou nápravu pomocí dočasné IP adresy.

3. Díky DKIM neskončí zprávy automaticky ve SPAMu

U e-mailové pošty se nemůžeme spolehnout na jméno odesílatele. Podvržení tohoto údaje je triviální. Kdo z nás někdy nedostal spam tvářící se jako odeslaný z vlastní adresy?  Jak ale identifikovat a vyfiltrovat vyžádané e-maily od nevyžádaných? K označení potenciálně nebezpečných zpráv pomáhá technologie DKIM.

DKIM (Domain Keys Identified Mail) opatřuje odesílané zprávy digitálním podpisem, který si příjemce může ověřit v DNS. Zpráva tak má jasného odesílatele a zároveň její platný podpis potvrzuje, že nedošlo ke změně obsahu. Největší poskytovatel e-mailů v ČR Seznam.cz od 1.4.2015 e-maily bez DKIM automaticky směruje do nevyžádané pošty. Gmail filtruje zprávy bez DKIM již dlouho. Pokud zatím nemáte SMTP server s technologií DKIM, rozhodně doporučujeme ji nasadit. Nevíte jak? Můžete využít například službu Cloud Mail, kde zákazníkům nastavíme DKIM zcela zdarma.

Robustní a cenové příznivé poštovní řešení

Cloud Mail je dostupný ve dvou variantách. Basic, se kterým odešlete měsíčně 250.000 e-mailů, a Standard pro odeslání 750.000 e-mailů měsíčně. Nijak vás neomezujeme v počtu e-mailových adresátů. Můžete tedy posílat bezpečně vyžádané sdělení všem vašim odběratelům. Cena je velmi přijatelná již od 190Kč za měsíc. Jaké jsou celkové parametry služby? To se dozvíte na www.zonercloud.cz/sluzby/cloud-mail.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Zoner

Placená inzerce společnosti ZONER software, a.s.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru