video

Jak rychle nahrát obrazovku a zdarma sdílet video v Chrome

Jak rychle nahrát obrazovku a zdarma sdílet video v Chrome

V nabídce rozšíření pro webový prohlížeč najdete spoustu vychytávek. Jednou z nich je i udělátko pro nahrávání videa z obrazovky nebo prohlíženého webu. Potřebujete-li rychle někomu ukázat problém se zobrazením nebo naopak vysvětlit novou funkci, bude se vám hodit.

Jak na snadné vkládání videa do editoru v Drupalu 8

Jak na snadné vkládání videa do editoru v Drupalu 8

Existuje několik možností, jak do článku v Drupalu 8 vkládat video. Ta výchozí je značně krkolomná. Nabízí se ale i použití speciálního políčka nebo přímo možnost rozpoznat URL adresu videa v editoru. Na ni se mrkneme.

Jak na snadné vkládání YouTube videa do editoru v Drupalu 8

Jak na snadné vkládání YouTube videa do editoru v Drupalu 8

Drupal 8 již obsahuje zabudovaný editor pro snadné vizuální formátování textu, postrádá ale přímé tlačítko pro vložení přehrávače z YouTube nebo jiného videoserveru. Řešení se nabízí ve formě pomocného modulu.

Vyždímejte z Youtube víc

Vyždímejte z Youtube víc

Youtube většina z nás používá pro poslouchání hudby, sledování šílených klipů u hudby, která se poslouchat nedá, nebo sledováním koťátek, failů a podobně. Jenže Youtube, jako většina služeb Googlu, je prošpikován zákoutími a funkcemi, které většina lidí nezná a které povyšují službu pro masy na něco pro fajnšmekry. V našem dnešním článku se tohoto světa nehloupého Youtube alespoň lehce dotkneme.

Už jste zkusili Adobe Voice? Skvělý nástroj pro tvorbu nejen videa z dovolené na iPadu

Už jste zkusili Adobe Voice? Skvělý nástroj pro tvorbu videa nejen z dovolené na iPadu

Před pár dny Adobe uvolnilo moc pěknou aplikaci pro iPad s názvem Adobe Voice. Umožňuje až zázračně jednoduše vytvářet poutavá videa z fotek doplněná o vaše komentáře. Výsledek můžete sdílet na sociálních sítích nebo privátně u Adobe přes speciální odkaz.

Video kodek VP9 je dostupný k testování

Video kodek VP9 je dostupný k testování

Minulý týden na konferenci I/O Google uvedl, že téměř dokončil vývoj nového kodeku VP9. A ten je nyní dostupný k testování.

Nový kodek H.265 nabídne kvalitnější video

Nový kodek H.265 nabídne kvalitnější video

Organizace Moving Picture Experts Group (MPEG) představila návrh nového video formátu, který by měl nabídnout dvojnásobnou kvalitu videa, než současný standard.

Microsoft Research Cliplets: obrázky s pohybem, video bez pohybu

Microsoft Research Cliplets: obrázky s pohybem, video bez pohybu

Pomocí aplikace Cliplets si můžete vytvořit zajímavou kombinaci snímku s jedinou pohyblivou částí, nebo naopak videa, jehož větší část je zmrazena a bez pohybu.

Uživatelé tabletů sledují online video déle, než na desktopech

Uživatelé tabletů sledují online video déle než ostatní

 

Uživatelé tabletů tráví sledováním videa podle nové studie společnosti Ooyala v průměru o 30 % více času, než lidé na počítačích.

Být na YouTube se vyplácí - můžete vydělávat miliony

Být na YouTube se vyplácí - můžete vydělávat miliony

Mít zajímavý nápad, udělat video a umístit jej na YouTube se rozhodně vyplácí. Podle nové studie tak můžete vydělat i miliony korun.

AdobePhotoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 – silná dvojka pro fotky a video

Adobe Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 – silná dvojka pro fotky a video

Adobe nenabízí pouze profesionální kreativní balík Adobe Creative Suite, ale cílí také na domácí uživatele. Těm jsou určeny editor fotografií Adobe Photoshop Elements 8 a editor videa Adobe Premiere Elements 8. Oba mají vestavěného správce médií a v podstatě lze říct, že se jedná provázané programy. Co vše vám nabídnou?

Online video je stále populárnější

Rychlost internetových připojení nám roste, stejně jako počet cest sloužících k přístupu na internet jako takový. Jistě není za této situace žádným překvapením, že opět došlo k navýšení popularity online videa. A jak si vedly nejznámější služby?

Windows Live Movie Maker: vlastní rozlišení, bitrate a kodeky

Windows Live Movie Maker: vlastní rozlišení, bitrate a kodeky

Zdarma dostupný editor videa Windows Live Movie Maker nabízí několik připravených nastavení pro ukládání videa s různým rozlišením a datovým tokem. Zdánlivě vám však neumožňuje přidat vaše vlastní nastavení - s upraveným rozlišením, bitrate, kodeky atd. Ovšem jen zdánlivě.

Kodekový konflikt Mozilly a Google na obzoru

Společnosti Mozilla a Google jsou toho času ve při, jak to vlastně bude s tím videem přehrávaným skrze prohlížeč.

Video.Show: vlastní videogalerie na webu snadno a rychle

Chtěli byste si vytvořit vlastní web s videogalerií, do které by mohli přispívat různí uživatelé, která by měla vestavěný vyhledávací mechanismus a různé žebříčky obliby videí? Nemusíte být zdatný programátor, vystačíte si dokonce s minimem znalostí k tomu, abyste takový web mohli postavit. Stačí, pokud využijete předpřipraveného projektu Video.Show.

Subscribe to RSS - video