Tip: Facebook nabízí zálohování dat. Už jste jej vyzkoušeli?

Facebook nabízí dle mého názoru nepříliš viditelnou funkci pro stažení zálohy všech dat, která jste do něj umístili. Fotky, příspěvky nebo zprávy tak budete mít přehledně v jednom archivu.

Pokud na Facebook vkládáte fotografie, které z nějakého důvodu nemáte v počítači (typicky snímky z mobilu) a chtěli byste si je dodatečně stáhnout, můžete využít speciální funkci, která se ve Facebooku jmenuje Stahování informací.

Stažením zálohy z Facebooku získáte archiv, který obsahuje nejenom fotografie, ale také příspěvky ze zdi, zprávy, konverzaci na chatu a adresář. Zálohování spustíte tak, že přejdete do nastavení svého účtu (přes šipku vpravo nahoře). Pod přehledem Obecného nastavení účtu pak klikněte na odkaz Stáhněte si soubor.

Pokračujte zeleným tlačítkem Spustit můj archiv. Stažení vám není nabídnuto hned, ale nejprve dojde během několika hodin k vytvoření archivu se zálohou a následně vám přijde informace na email, že je záloha připravena. Stáhnout si ji pak můžete po zadání hesla ze stejného místa, kde jste zadali požadavek na její vytvoření.

Vytváření zálohy na Facebooku

Rozšířený archiv informací z Facebooku

Možnost stažení zálohy všech informací je fajn. Ale možná ještě zajímavější mi přijde funkce pro stažení Rozšířeného archivu. Odkaz na něj najdete u vytváření základní zálohy a požadavek na jeho stažení zadáte podobným způsobem.

Po stažení rozšířeného archivu získáte balíček s HTML soubory, které obsahují různé přehledové informace, ke kterým byste se přes běžné rozhraní Facebooku dostávali jen velmi těžko.

Rozšířená záloha z Facebooku

Uvidíte zde seznam změn na svém účtu, adresář, povolené aplikace, seznam odebraných přátel (mě osobně překvapilo, s kolika lidmi nechci na Facebooku mít co společného), přehled kliknutí na různé reklamy a desítky dalších věcí.

Tip: Chcete-li si stáhnout zálohu dat z dalších sociálních sítí, vyzkoušejte nástroj Backupify, který dovede stahovat zálohy z Gmailu, Google Drive, Facebooku, Twitteru, Flickru a dalších služeb.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru