Tip: Facebook nabízí zálohování dat. Už jste jej vyzkoušeli?

Facebook nabízí dle mého názoru nepříliš viditelnou funkci pro stažení zálohy všech dat, která jste do něj umístili. Fotky, příspěvky nebo zprávy tak budete mít přehledně v jednom archivu.

Reklama

Pokud na Facebook vkládáte fotografie, které z nějakého důvodu nemáte v počítači (typicky snímky z mobilu) a chtěli byste si je dodatečně stáhnout, můžete využít speciální funkci, která se ve Facebooku jmenuje Stahování informací.

Stažením zálohy z Facebooku získáte archiv, který obsahuje nejenom fotografie, ale také příspěvky ze zdi, zprávy, konverzaci na chatu a adresář. Zálohování spustíte tak, že přejdete do nastavení svého účtu (přes šipku vpravo nahoře). Pod přehledem Obecného nastavení účtu pak klikněte na odkaz Stáhněte si soubor.

Pokračujte zeleným tlačítkem Spustit můj archiv. Stažení vám není nabídnuto hned, ale nejprve dojde během několika hodin k vytvoření archivu se zálohou a následně vám přijde informace na email, že je záloha připravena. Stáhnout si ji pak můžete po zadání hesla ze stejného místa, kde jste zadali požadavek na její vytvoření.

Vytváření zálohy na Facebooku

Rozšířený archiv informací z Facebooku

Možnost stažení zálohy všech informací je fajn. Ale možná ještě zajímavější mi přijde funkce pro stažení Rozšířeného archivu. Odkaz na něj najdete u vytváření základní zálohy a požadavek na jeho stažení zadáte podobným způsobem.

Po stažení rozšířeného archivu získáte balíček s HTML soubory, které obsahují různé přehledové informace, ke kterým byste se přes běžné rozhraní Facebooku dostávali jen velmi těžko.

Rozšířená záloha z Facebooku

Uvidíte zde seznam změn na svém účtu, adresář, povolené aplikace, seznam odebraných přátel (mě osobně překvapilo, s kolika lidmi nechci na Facebooku mít co společného), přehled kliknutí na různé reklamy a desítky dalších věcí.

Tip: Chcete-li si stáhnout zálohu dat z dalších sociálních sítí, vyzkoušejte nástroj Backupify, který dovede stahovat zálohy z Gmailu, Google Drive, Facebooku, Twitteru, Flickru a dalších služeb.

Reklama

Přidat komentář