Taskforce pomůže s vytvářením úkolů v Gmailu

Aplikace Taskforce dokáže proměnit všechny vaše zprávy v Gmailu v úkoly a poskytne vám nástroje na jejich sdílení, organizaci a další správu.

Reklama

Taskforce, jenž je dostupný pro Chrome, Firefox a Internet Explorer, přidá do vašeho Gmailu několik nových tlačítek a vylepšení. Pokud například otevřete e-mail, uvidíte pod předmětem zprávy dvě nová tlačítka - Convert to New Task (Převést na nový úkol) a Add to Existing Task (Přidat k existujícímu úkolu).

Nový úkol můžete vytvořit i nezávisle na příchozím e-mailu kliknutím na tlačítko Plus v nástrojové liště. Ke každému úkolu můžete přidat datum, spolupracovníky a vlastní komentář.

Taskforce vám také umožní vytvářet "seznamy," což jsou jinak řečeno skupiny, do kterých můžete řadit své jednotlivé úkoly (například "Osobní" nebo "Pracovní"). Jednotlivé úkoly mohou být v případě potřeby přiřazeny i do několika seznamů.

Pokud k nějakému úkolu přidáte spolupracovníka, Taskforce mu automaticky odešle e-mail. Přidat můžete samozřejmě i více spolupracovníků a žádný z nich nemusí mít Taskforce nainstalován - daný úkol se jim zobrazí jednoduše kliknutím na odkaz v těle mailu. 

A právě snadná domluva na spolupráci více osob na daném úkolu odlišuje Taskforce od konkurenčních úkolových služeb.

Jedinou nevýhodou je, že Taskforce nenabídne připomínky a upozornění na to, že má být daný úkol splněn (u úkolů nemůžete ani nastavit přesný čas jejich splnění, ale pouze datum). I tak je však tento bezplatný přídavek při používání Gmailu cenným pomocníkem.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář