Microsoft Research Cliplets: obrázky s pohybem, video bez pohybu

Pomocí aplikace Cliplets si můžete vytvořit zajímavou kombinaci snímku s jedinou pohyblivou částí, nebo naopak videa, jehož větší část je zmrazena a bez pohybu.

Reklama

Microsoft v rámci svého projektu Research vytváří řadu jednoduchých i větších aplikací a zkoumá na nich nejen zájem uživatelů. Občas o různých programech z dílny Microsoft Research píšu i zde na Maixorlovi. Nedávno mě jeden z váš čtenářů, Tono Huska, upozornil na další takový zajímavý prográmek.

Aplikace Cliplets funguje na jednoduchém principu. Nahrajete do ní video a označené části necháte zmrazit, nebo naopak v pohybu a zmrazíte okolí. Ve velice jednoduchém uživatelském rozhraní s minimem námahy tak dosáhnete zajímavě vypadajících výstupů.

Jak vytvořit „kliplety”

Stáhněte si instalátor Cliplets pro svou verzi Windows, nainstalujte jej a spusťte. Otevře se vám jednoduché černé okno s několika ovládacími prvky. Vyhledejte ve svém archivu video, které snímá pořád jednu oblast s pohybujícími se objekty. Jinými slovy video, kde nešvenkujete.

Toto video přetáhněte na plochu programu Cliplets a chvíli počkejte, než jej program zanalyzuje. Pomocí posuvníků v horní části programu si nastavte snímek videa, na kterém chcete obraz zmrazit.

Klikněte na tlačítko Add new layer a myší obkreslete zvolený objekt na videu. V rozbalovací nabídce u této nově vytvořené vrstvy vyberte, zda se obraz v ní bude pohybovat (a tedy vše ostatní zůstane zmrazeno), nebo zda bude bez pohybu (a vše ostatní se bude pohybovat). Můžete zvolit také zrcadlení, tedy opačný jakoby přehrávání videa ve zvolené části snímku směrem zpět (například pro vytvoření efektu, kdy voda teče do vodovodu místo z něj).

Cliplets

Pomocí spodních táhel upravte začátek a konec přehrávané smyčky a klikněte na přehrávací tlačítko pro zobrazení výsledné ukázky. Hotový projekt je možné exportovat jako video ve formátu MP4 nebo WMV.

Výsledky jsou opravdu zajímavé, ukázky najdete například na stránce Cliplets: Gallery.

Na webu programu najdete i podrobnější návod. Ten základní si můžete prohlédnout i na následujícím videu, kde vidíte aplikaci Cliplets v praxi.

Reklama

Komentáře

Není nad to napsat program na něco co lze vytvořit pomocí dvou vrstev v jakémkoli i střihovém (nikoli jen kompozičním) programu :-)))

 

Například jejich projekt ICE je super, ale tohle je naprosto k ničemu.

1. Maxiorel nenaletěl (mimochodem viz naletět na pravidla.cz). Nenaletěl ani Polzer.

2. Neříkám, že je toto nějaký supervynález, ale určitě s tím zvládne pracovat více lidí, než v editoru videa

3. Ano, Microsoft ICE je super

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář