Plná verze nahrávače obrazovky Camtasia Studio zadarmo

Rádi byste občas pořídili video s obsahem obrazovky? U obrázků je to snadné, stačí použít klávesu PrintScreen, případně specializovaný program. V případě videa se nabízí využití programu Camtasia Studio uvolněného zadarmo. Donedávna byl jedinou rozumnou zdarma dostupnou alternativou pro snímání obsahu obrazovky do videa pouze program Wink.

Reklama

Na webu společnosti TechSmith se však objevila nabídka plné verze programu Camtasia Studio 3.1.2, a to zcela zdarma. Pravda, je to již starší vydání, nicméně i tak jde o skvělý program s mnoha funkcemi a možnostmi exportu vytvořeného videa. Velmi se mi líbí například funkce obraz v obraze, kdy zároveň s videem obrazovky je nahráván obraz z webové kamery. V přiloženém editoru to pak všechno můžete pospojovat dohromady několika tahy myši. Video z kamery může být vloženo do videa z obrazovky nebo vedle něj.

V nabídce je celá řada přechodových efektů, podpora multimediálních souborů, s jejichž pomocí si můžete připravit úvodní obrazovky pro své screencasty a mnoho dalšího. Zdarma získaná licence pro Camtasia Studio 3.1.2 je plně použitelná pro upgrade na novější verzi. jediným problémem,, na který jsem narazil, je nefunkčnost exportu z editoru ve Windows Vista. S tímto operačním systémem je Camtasia kompatibilní až od verze 4.

Camtasia Studio 3.1.3

Pokud vás nabídka oslovila, doporučuji si program stáhnout co nejdříve (přímý odkaz na Camtasia Studio 3.1.2). Registraci pak proveďte na této stránce.

Zdroj: Paul Colligan

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Zdravím,

mohl bych vědět, co vyplývá z nemofunkčnosti exportu z editoru ve Windows Vista? Rád bych program vyzkoušel, ale nechce se mi ho instalovat pokud nebude fungovat. Jinak já zatím mohu doporučit program DebugMode Wink- také zdarma.

Díky

Znamená to, že ve Windows Vista s touto verzí programu zachytíte obraz bez problémů, bez problému byste jej měl uložit přímo do AVI souboru. Fungují veškeré úpravy v editoru, po úpravách však nelze výsledek do AVI znovu exportovat, nejde ani export do Flashe atd.

Jinými slovy - zachycení funguje, případné úpravy musíte udělat ve Windows XP nebo jiném programu. Případně upgradovat na novější verzi Camtasia Studio.

Jan Polzer, Maxiorel.cz,
Archiv Screenshotů

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zdravím,

 

docela by se mi hodil tento prográmek..Ale odkaz na registraci už nefunguje.. mohl by mi někdo poradit jak z toho ven? Díky

 

Aktuální verzi Camtasia Studio najdete tady http://www.techsmith.com/camtasia/ Doporučuji, sám program používám na videa na Maxiorlovi.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář