Plná verze nahrávače obrazovky Camtasia Studio zadarmo

Rádi byste občas pořídili video s obsahem obrazovky? U obrázků je to snadné, stačí použít klávesu PrintScreen, případně specializovaný program. V případě videa se nabízí využití programu Camtasia Studio uvolněného zadarmo. Donedávna byl jedinou rozumnou zdarma dostupnou alternativou pro snímání obsahu obrazovky do videa pouze program Wink.

Na webu společnosti TechSmith se však objevila nabídka plné verze programu Camtasia Studio 3.1.2, a to zcela zdarma. Pravda, je to již starší vydání, nicméně i tak jde o skvělý program s mnoha funkcemi a možnostmi exportu vytvořeného videa. Velmi se mi líbí například funkce obraz v obraze, kdy zároveň s videem obrazovky je nahráván obraz z webové kamery. V přiloženém editoru to pak všechno můžete pospojovat dohromady několika tahy myši. Video z kamery může být vloženo do videa z obrazovky nebo vedle něj.

V nabídce je celá řada přechodových efektů, podpora multimediálních souborů, s jejichž pomocí si můžete připravit úvodní obrazovky pro své screencasty a mnoho dalšího. Zdarma získaná licence pro Camtasia Studio 3.1.2 je plně použitelná pro upgrade na novější verzi. jediným problémem,, na který jsem narazil, je nefunkčnost exportu z editoru ve Windows Vista. S tímto operačním systémem je Camtasia kompatibilní až od verze 4.

Camtasia Studio 3.1.3

Pokud vás nabídka oslovila, doporučuji si program stáhnout co nejdříve (přímý odkaz na Camtasia Studio 3.1.2). Registraci pak proveďte na této stránce.

Zdroj: Paul Colligan

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Zdravím,

mohl bych vědět, co vyplývá z nemofunkčnosti exportu z editoru ve Windows Vista? Rád bych program vyzkoušel, ale nechce se mi ho instalovat pokud nebude fungovat. Jinak já zatím mohu doporučit program DebugMode Wink- také zdarma.

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Znamená to, že ve Windows Vista s touto verzí programu zachytíte obraz bez problémů, bez problému byste jej měl uložit přímo do AVI souboru. Fungují veškeré úpravy v editoru, po úpravách však nelze výsledek do AVI znovu exportovat, nejde ani export do Flashe atd.

Jinými slovy - zachycení funguje, případné úpravy musíte udělat ve Windows XP nebo jiném programu. Případně upgradovat na novější verzi Camtasia Studio.

Jan Polzer, Maxiorel.cz,
Archiv Screenshotů

návštěvník

Zdravím,

 

docela by se mi hodil tento prográmek..Ale odkaz na registraci už nefunguje.. mohl by mi někdo poradit jak z toho ven? Díky

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru