Podpis na faktuře v Excelu 2007

Vytváříte si vlastní faktury v tabulkovém programu Excel? Přestože podle současné legislativy již není nutné na fakturu vkládat podpis ani razítko, bude takový doklad vypadat lépe, když jej svým podpisem opatříte. Pokud fakturu tisknete, není problém podpis doplnit. V elektronické podobě je to zdánlivě složitější, ovšem ne příliš.

Příprava podpisu

Prvním předpokladem je podpis na čistém listu bílého papíru, který si oskenujete do počítače. Jak se obrázek skenuje, to není náplní tohoto návodu, ale klidně se o takový návod můžete přihlásit. Na papíře si připravte několik variant podpisů, použijte dobře píšící propisku, která kreslí nepřerušovanou čáru beze šmouh.

Vložení podpisu do Excelu

Spusťte si Excel a otevřete si vytvořenou fakturu nebo jiný doklad, který chcete opatřit svým podpisem. Přepněte se na kartu Vložení a klepněte na tlačítko Obrázek. Zobrazí se dialog pro výběr souboru. Vyhledejte tedy soubor s oskenovaným podpisem a potvrďte tlačítkem Vložit jeho umístění do sešitu v Excelu.

Excel 2007

Podpis a průhlednost

Podpis vložený do Excelu má jednu nevýhodu. Oskenovaný obrázek je zpravidla uložen do souboru typu JPEG, který nepodporuje průhlednost. Pokud ve svém podpisu máte písmeno, jehož část má zasahovat pod linku, všimnete si, že je zde problém, viz následující obrázek:

Excel 2007

Obrázku chybí průhlednost, která umožní zobrazení podkladové čáry. Ponechejte tedy obrázek s podpisem označený a klepněte na kartu Formát. Nyní klepněte na tlačítko Přebarvit, z nabídky zvolte funkci Nastavit průhlednou barvu a s kurzorem, který je změněn na kapátko klepněte na bílou část obrázku s podpisem. V tu chvíli by podpis měl být průhledný a vypadat přirozeně.

Excel 2007
 
Excel 2007

Nyní zbývá fakturu uložit a odeslat ji příjemci. Pokud si myslíte, že váš rukopis je natolik otřesný, že nelze použít ani pro podpis na faktuře, pak vyzkoušejte nástroj, který vytvoří váš podpis přesně na míru. Přečíst si o něm můžete v článku Vytvořte si vlastní podpis online.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den
ja si zarizuji faktury tu https://imboss.cz/ a nemohu si to vynchvalit
hlavne kvuli QR kodum
coz se dnes dost hodi

návštěvník

Dobrý den
U Office Professional Plus 2019 mi to nějak nejde. Nevím kde dělám chybu.

návštěvník

Sorry už jsem na to přišel.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru