Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Microsoft Pro Photo Tools je malá, zdarma dostupná aplikace od Microsoftu, která vám pomůže s přiřazováním různých metadat (doplňkových informací) k vašim fotografiím, především s informacemi o tom, kde byl snímek pořízen - tzv. geotagging. Před nějakou dobou jsem o ní psal v článku Microsoft Pro Photo Tools: geotagging a úprava metadat u fotografií. Microsoft nyní uvolnil druhou, vylepšenou verzi této aplikace. Přináší několik změn v uživatelském rozhraní, podporu RAW a HD snímků a další.

Reklama

Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Oficiální přehled změn v Microsoft Pro Photo Tools 2 zmiňuje následující:

  • Podpora čtení a zápisu metadat z XMP, což znamená kompatibilitu s produkty Adobe
  • Konverze z formátu RAW do JPEG, TIFF a HD, včetně změny velikosti fotky
  • Zobrazení RAW obrázku
  • Podpora pro 64bitová Windows
  • Podpora pro mezinárodní nastavení
  • Vylepšené rozhraní pro geotagging

Práce s Microsoft Pro Photo Tools 2

Změny ve vzhledu předchozí a aktuální verze Microsoft Pro Photo Tools 2 můžete porovnat, když kouknete do předchozího článku zmíněného výše a na obrázky z verze 2. Všimněte si změny rozmístění panelů v okně programu. Ve výchozím stavu jsou nyní vedle sebe. Do horizontálního umístění je můžete přepnout pomocí nabídky View.

[inline:Microsoft-Pro-Photo-Tools-2_a.png]

Objevují se zde funkce a tlačítka pro snadné otáčení fotografií. Práce s tagy je jednodušší, díky úpravě rozmístění ovládacích prvků. Stále je však zachována skvělá věc, a sice načtení GPS informací z fotografie nebo souboru s trasou z GPS zařízení. Na základě souřadnic pak lze automaticky přiřadit název místa, kde byla fotografie pořízena. Jde to i opačně. Zadáte město a stát, Microsoft Pro Photo Tools 2 pak doplní GPS souřadnice. Pomoci vám může i vestavěná mapa využívající 3D mapy světa od Microsoftu.

[inline:Microsoft-Pro-Photo-Tools-2_b.png]

Podrobnější informace o Microsoft Pro Photo Tools najdete v článku Microsoft Pro Photo Tools: geotagging a úprava metadat u fotografií nebo přímo na webu domovské stránce programu.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář