Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Microsoft Pro Photo Tools je malá, zdarma dostupná aplikace od Microsoftu, která vám pomůže s přiřazováním různých metadat (doplňkových informací) k vašim fotografiím, především s informacemi o tom, kde byl snímek pořízen - tzv. geotagging. Před nějakou dobou jsem o ní psal v článku Microsoft Pro Photo Tools: geotagging a úprava metadat u fotografií. Microsoft nyní uvolnil druhou, vylepšenou verzi této aplikace. Přináší několik změn v uživatelském rozhraní, podporu RAW a HD snímků a další.
reklama

Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Oficiální přehled změn v Microsoft Pro Photo Tools 2 zmiňuje následující:

  • Podpora čtení a zápisu metadat z XMP, což znamená kompatibilitu s produkty Adobe
  • Konverze z formátu RAW do JPEG, TIFF a HD, včetně změny velikosti fotky
  • Zobrazení RAW obrázku
  • Podpora pro 64bitová Windows
  • Podpora pro mezinárodní nastavení
  • Vylepšené rozhraní pro geotagging

Práce s Microsoft Pro Photo Tools 2

Změny ve vzhledu předchozí a aktuální verze Microsoft Pro Photo Tools 2 můžete porovnat, když kouknete do předchozího článku zmíněného výše a na obrázky z verze 2. Všimněte si změny rozmístění panelů v okně programu. Ve výchozím stavu jsou nyní vedle sebe. Do horizontálního umístění je můžete přepnout pomocí nabídky View.

Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Objevují se zde funkce a tlačítka pro snadné otáčení fotografií. Práce s tagy je jednodušší, díky úpravě rozmístění ovládacích prvků. Stále je však zachována skvělá věc, a sice načtení GPS informací z fotografie nebo souboru s trasou z GPS zařízení. Na základě souřadnic pak lze automaticky přiřadit název místa, kde byla fotografie pořízena. Jde to i opačně. Zadáte město a stát, Microsoft Pro Photo Tools 2 pak doplní GPS souřadnice. Pomoci vám může i vestavěná mapa využívající 3D mapy světa od Microsoftu.

Novinky v Microsoft Pro Photo Tools 2

Podrobnější informace o Microsoft Pro Photo Tools najdete v článku Microsoft Pro Photo Tools: geotagging a úprava metadat u fotografií nebo přímo na webu domovské stránce programu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru