Nova Stahovák: download manager od Novy, Microsoftu a SoftGate

Televize Nova ve spolupráci s Microsoftem a vývojářskou firmou SoftGate dnes vypustila do světa nového správce stahování pro webový prohlížeč Internet Explorer 8. Jaký je a co všechno nabízí?
reklama

Internet Explorer 8 je snad jediným webovým prohlížečem současnosti, který nemá žádným způsobem řešenu správu stahovaných souborů. Je pravda, že navzdory malému povědomí o této funkci, dovede navázat nepřerušená stahování, o nějaké správě stahovaných souborů však nemůže být ani řeč.

Proto nepřekvapí, že stále vznikají nové programy, které správu stahování v IE řeší. Jedním z nejnovějších počinů je Nova Stahovák - download manager připravený ve spolupráci televize Nova, Microsoftu a SoftGate. Program je provázán s Internet Explorerem 8 a stahovat jej v tuto chvíli mohou zatím jen uživatelé Windows XP a Windows Vista, a to v 32bitových i 64bitových verzích. Postačí vám běžný IE8, jeho upravenou verzi od TV Nova nepotřebujete.

Doplněno 2.6. 12:52: Chyba je zřejmě na straně Novy, uživatelé Windows 7 by měli mít možnost stahování dnes odpoledne, případně mohou využít adresu www.ie-plugins.com/cz/ke-stazeni.

Nova Stahovák se instaluje jako kterákoli jiná běžná aplikace - odsouhlasíte výchozí nastavení instalátoru, poklikáte tlačítko Další a počkáte na dokončení instalačního procesu. Po restartu Internet Exploreru je tento download manager připraven k práci.

Jak funguje Nova Stahovák

Jakmile začnete stahovat nějaký soubor, tedy klepnutím na odkaz, nebo poté, co by se běžně objevila lišta s informací o tom, že je nabízeno stažení souboru, aktivuje se Nova Stahovák a o daný soubor se postará. Stahování tak ihned začne v režii tohoto download manageru.

O práci Nova Stahováku jste informování prostřednictvím ikonky v oznamovací oblasti Windows. Kromě toho se rovněž objeví proužek ve spodní části okna Internet Exploreru 8 s několika tlačítky. První tlačítko slouží přímo pro přístup k nastavení Nova Stahováku, další tlačítka pak odpovídají stahovaným souborům. Něco podobného nabízí Download Statusbar pro Firefox.

Nova Stahovák

Nova Stahovák

Kromě toho se vám v Internet Exploreru 8 objeví nová záložka s HTML obsahem informujícím o stahovaných a stažených souborech - zde bych zase připomenul podobnost řešení s prohlížečem Chrome.

Nova Stahovák nabízí všechny běžné funkce pro práci se stahovanými a staženými soubory. Stahování můžete pozastavit, opakovat, zrušit, rychle se dostanete ke staženým souborům i složkám, ve kterých se nacházejí.

Nastavení Nova Stahováku

Poněkud nedořešené mi přijde nastavení Nova Stahováku. Standardně totiž ukládá veškerý stahovaný obsah do složky s Dokumenty, přičemž většina moderních programů i prohlížečů samotných již využívá složku Download v uživatelském profilu (resp. Stažené soubory v české verzi Windows).

Nova Stahovák a jeho nastavení

Nova Stahovák a jeho nastavení

V nastavení máte další možnosti týkající se souběžného stahování, maximálního pokusu o opakování přerušeného stahování a nechybí ani omezovač rychlosti. Ten v každém download manageru nenajdete. Ovlivnit lze i barvy používané Nova Stahovákem.

Velmi zajímavá funkce se ukrývá pod tlačítkem Upravit adresy. Zde lze definovat některá URL stahovacích serverů a pomoci tak programu zvládnout někdy nestandardně servírované downloady.

Nova Stahovák a upřesňující nastavení

Nova Stahovák a upřesňující nastavení

Celkově působí Nova Stahovák jako zajímavý doplněk pro Internet Explorer 8. Pokud ještě žádný podobný program nepoužíváte, doporučuji jej s tímto prohlížečem vyzkoušet. Proces Nova Stahováku zabírá v operační paměti okolo 9 MB. Výrobce, tedy společnost SoftGate, jej nabízí i jiným zájemcům ve firemních barvách.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru