MxToolbox: není vaše doména na blacklistu jako spammer?

Pokud ze svého webu odesíláte velké množství mailů, může se teoreticky stát, že skončíte v evidenci některé služby shromažďující seznam rozesílačů nevyžádané pošty, spamu. Nechodí-li z vašeho webu maily správně, ověřte si tuto skutečnost pomocí MxToolbox.

MxToolbox je jednoduchá webová aplikace, do které zadáte název své domény a stisknete tlačítko MxLookup. Následně uvidíte informace o zvolené doméně a můžete provést další diagnostiku. Zkopírujte si do schránky IP adresu serveru, na kterém vaše doména běží.

V tomto článku nás zajímá hlavně kontrola domény pro přítomnost na nejrůznějších blacklistech. Na webu MxToolbox se proto přepněte v horní liště na položku Blacklist a do políčka vložte IP adresu svého serveru/domény. Spusťte hledání a počkejte na zobrazení výsledků.

MxToolbox: není vaše doména na blacklistu jako spammer?

MxToolbox kontaktuje řadu blacklistů, podívá se, zda existuje záznam pro příslušnou IP adresu a v seznamu vám pak zobrazí, zda je vše v pořádku či nikoliv.

Pomocí tohoto nástroje můžete kontrolovat mnohem více. Spustíte v něm HTTP nebo SMTP diagnostiku, můžete si nechat oskenovat komunikační porty a třeba zjistit, že máte a serveru zbytečně povolené některé služby, které nevyužíváte.

Automatická kontrola domény a IP adresy

Abyste se nemuseli proklikávat v menu MxToolboxu, nabízí jeho autoři možnost určité automatiky. Stačí, když URL mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action= doplníte o požadavek akce, kterou chcete provést - seznam naleznete vždy vespodu stránky. Následně přidáte dvojtečku a IP adresu nebo název domény, pro které chcete spustit kontrolu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru