Messenger Café – kavárna pro uživatele Windows Live Messengeru

Před pár dny jsem na Maxiorlovi psal o rozšiřujícím doplňku pro Windows Live Messenger s názvem Messenger Plus! Live. Nyní mám pro uživatele tohoto internetového kecálka další tip: internetovou kavárnu s několika doplňky, hrami, motivy vzhledu a sličným robotem v ženském těle, který vás provede všemi možnostmi využití Windows Live Messengeru.

Zmíněnou kavárnu Messenger Café najdete na adrese www.cafemessenger.com. Adresu doporučuji zadat do Internet Exploreru. Používáte-li ve Windows jiný prohlížeč, pak vám s největší pravděpodobností nebude fungovat automatická instalace doplňků pro Windows Live Mesenger. V kavárně na vás čeká dlouhovlasá servírka Wilma nabízející menu se zajímavými položkami.

Jste-li příznivci Windows Live Messengeru, resp. služeb Windows Live všeobecně, pak zde najdete odkazovník na seznam úplně všech služeb a programů, které v současnosti Windows Live nabízí. A pokud příznivci nejste, alespoň si rozšíříte obzory.

Žhavé hry a aktivity

V nabídce na lístku najdete šest her, kterými si můžete krátit volné chvíle. Instalují se do Windows Live Messengeru. K této zábavě nicméně potřebujete stejně naladěného společníka na „druhém konci“ komunikačního kanálu. Po výběru hry budete dotázáni, se kterým z online kamarádů chcete hru vyzkoušet.

Kromě her najdete v menu kavárny také několik aktivit. Opět jde spíše o zábavné hříčky, ale koneckonců, o tom je Windows Live Messenger. Stejně jako u her potřebujete nějaký online protějšek. Po kliknutí na obrázek opičáka se dostanete na stránku, ze které je možné instalovat spoustu zajímavých doplňků nejenom pro Windows Sidebar.

Balíčky témat

Kavárna nabízí ke stažení také dva motivy vzhledu. Nainstalujete si je po kliknutí na šálek kávy a jedno ze sedátek. Trochu bych však designéry, kteří tyto motivy vzhledu vytvářeli, pokáral. Zvolené barvy jsou na můj vkus příliš divoké, ovšem mnohem horší je, že kvůli zvolenému pozadí se špatně čtou zprávy v konverzačním okně.

Messenger Café

Seznamte se s Wilmou

Jestliže mě v Messenger Café něco zaujalo, pak je to servírka Wilma. Ani ne tak její kreslená podoba, ale spíše živá osoba fungující jako váš průvodce Windows Live Messengerem a jeho funkcemi. WIlma je totiž nápovědný robot (či jak ji nazvat). Klepněte na její obrázek a na výzvu si ji přidejte do kontaktů ve Windows Live Messengeru.

Poté jí zkuste napsat. Nabídne vám načtení doplňkového okna, což potvrďte, a poslechněte si, co pro vás připravila. Vládnete-li angličtinou, můžete si vyzkoušet, jak taková virtuální průvodkyně programem funguje. Nabídne vám seznam téma, která si můžete vyžádat. Stačí odpovědět číslicí nebo i slovem a dostane se vám odpovídající reakce.

Wilma

Průvodkyně Windows Live Messengerem Wilma

Ve Wilmě vidím moderní způsob seznamování uživatelů s programem. Mohlo by to zaujmout všechny, kdo nečtou manuály a klasické nápovědy (tedy většinu z nás). Otázkou je, zdali takový přístup najdete pochopení i u jiných výrobců softwaru, než je Microsoft. Co myslíte? Pokud vás automatičtí roboti ve Windows Live Messengeru zajímají, koukněte i na článek Bavíme se s Encartou.

Ve Flashi vytvořená kavárna Messenger Café (kdepak je microsoftí Silverlight?) toho nabízí ještě o trochu více, než jsem zde popsal. Zkuste zapátrat ;-)

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru