Bavíme se s Encartou

Přemýšlíte, čím ukrátit dlouhé zimní večery, když není na blízku živý společník? Zkuste si poklábosit s robotem encyklopedie Encarta. Kromě toho, že se můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí, můžete se i trochu pobavit. Robot je vytvořen tak, aby se snažil na dotazy uživatele odpovídat co možná nejpřesněji. Je to nicméně stále robot, takže mnohdy dochází ke komickým situacím nebo překvapivým odpovědím.

Vše, co potřebujete pro spojení se s robotem, který na dotazy čeká ve dne v noci, je komunikační program Windows Live Messenger. Jakmile si jej nainstalujete a registrujete se ke službám Windows Live, přidejte si do seznamu kontaktů (tlačítko Přidat kontakt) e-mailovou adresu encarta@botmetro.net. S robotem si pak můžete hned začít povídat. Zkuste jej pozdravit, zeptat se, jak se má, nebo co ví o České republice.

Jedno malé upozornění. Robot encyklopedie Encarta komunikuje pouze v angličtině, v jiném jazyce se s ním příliš nepobavíte. Věřím však, že to nebude na překážku, alespoň můžete trénovat jednoduchou gramatiku. Připravil jsem několik komentovaných obrázků s ukázkami komunikace.

Robot, Encarta a odpovědi na cokoli

Pro začátek něco jednoduššího. Na otázku co je to MSN, jsem dostal poměrně uspokojivé informace. Nicméně na otázku co je SEO, jsem dostal něco jiného, než jsem chtěl. Na mysli jsem měl tuto zkratku ve spojení s termínem Search Engine Marketing, Encarta bot to však pochopil jako dotaz na pozici senior executive officer.

Windows Live Messenger

Na otázku, co je to Encarta, však opět zareagoval hbitě a správně, tak jak jsem chtěl:

Windows Live Messenger

Pokud se Encarta bota zeptáte, jestli o něčem něco ví, pak vám nabídne seznam vzorových otázek s tím, že toho o daném předmětu vašeho zájmu ví spoustu:

Windows Live Messenger

Podobné informace z Encarty vám bot dovede zobrazit také v rozbalovací části okna komunikačního programu.

Windows Live Messenger

Ptát se můžete nejenom na věci, státy či pojmy, ale i na konkrétní lidi. Zde je odpověď na mou otázku týkající se Billa Gatese.

Windows Live Messenger

Najde bot v Encartě informaci o tom, co jsou to emotikony?

Windows Live Messenger

Konverzovat můžete i na nezávazné téma. Mou průpovídku na téma ospalost sice bot na poprvé nepochopil, po zjednodušení však rozpoznal, co se mu snažím sdělit, a doporučil mi, abych si orazil.

Windows Live Messenger

Vyzkoušejte si robotovi napsat sami. Budu rád, když mi pak sdělíte, jaké jsou vaše zkušenosti s tímto nástrojem. Schválně, kdo najde nezábavnější reakci robota?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

 Dneska jsem s Encartou taky pokecal, vysvětlil mi pár pojmů, řekl jaké je venku počasí, spočítal mi pár jednoduchých matematických příkladů a na oplátku jsem ho (ji) naučil pár českých slov, které po měl chtěl vědět :)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru