Google Music zdarma i s předplatným

Google Music je na tomto webu často skloňovanou službou, která v roce 2013 zažila velký rozmach. Dnes jde o plnohodnotnou konkurenci pro iTunes i další služby, vůči kterým mnohdy nabízí něco navíc. V zásadě máte na výběr 2 formy použití, z nichž jedna je zcela bezplatná a druhá hrazena formou měsíčního předplatného za cenu 149 Kč. V čem se liší a co obě varianty obsahují?

Zdarma a přesto užitečně

Účet zdarma je určen dvěma typům uživatelů. Těm, kteří chtějí Google Music používat jako cloudové úložiště pro vlastní skladby, nebo si chtějí na Google Music vybudovat vlastní hudební knihovnu z alb zakoupených na Google Music. My se budeme zabývat jen první možností, protože na té druhé není moc co vymýšlet.

Cloudové úložiště pro 20 000 skladeb zdarma…

V účtu zdarma (i tak musíte vyplnit platební kartu) máte k dispozici prostor pro 20 000 vlastních skladeb. Jednoduše si stáhnete do počítače správce a vyberete si, co má všechno importovat. Pak importuje, a jelikož jde o skutečný upload, záleží hodně na rychlosti vašeho připojení a počtu písniček. Obecně lze ale říct, že to bude trvat několik hodin.

Google Music se zachová podobně jako třeba iTunes a skladby vám rozřadí podle tagů, ne podle složek, což může z nepořádnější hudební knihovny udělat nepřehlednou změť autorů a alb, proto doporučujeme si tagy opravit, skvěle to jde právě v iTunes, ale lze k tomu využít i obyčejného průzkumníka ve Windows (označíte skladby, kliknete pravým myšítkem, zvolíte Vlastnosti, pak Podrobnosti a už můžete upravovat tagy).

Všechny skladby se vám objeví v knihovně, odkud si je můžete kdykoliv poslechnout, ať už z PC, nebo skrze mobilní aplikaci, kterou stahujte ZDE.

…včetně offline poslechu

Trochu nečekaně lze hudbu uloženou v Cloudu opět stahovat i do mobilních zařízení. Po načtení knihovny v telefonu nebo tabletu jednoduše kliknete na tlačítko s šedivým špendlíkem (Android), nebo oranžovou šipkou (iOS) a vybrané skladby se vám začnou stahovat pro offline poslech.

Jste-li spokojeni se svou hudební knihovnou, neexistuje valný důvod, proč si platit Google Music. Na druhou stranu proti programům, jako je třeba Youradio nabízí nesrovnatelně vyšší komfort i svobodu a to naprosto zdarma. Přesto je pohodlí předplatného velmi nakažlivé a snadno na něm získáte závislost. Proč?

S předplatným pohodlně

S předplatným si můžete své Cloudové úložiště naplnit také, stále jde o 20 000 písniček, ale pokud už těch 149 Kč měsíčně vydáte, není to vůbec nutné, snad jen v případech, kdy na Google Music není vaše oblíbené album, váš milovaný interpret, nebo raritní písnička z demo desky, která se k vám dostala bůhvíjak.

Kouzlo předplatného je v tom, že dokud si ho platíte, máte k dispozici vše. Celé Google Music s nekonečnou škálou písní je tu jen pro vás a vy si můžete kdykoliv poslechnout cokoliv, budovat si svou knihovnu a využívat pokročilé funkce této velmi snadno použitelné a přesto sofistikované služby.

Více o Google Music včetně návodu na registraci najdete ve článku „Google Music – všechna muzika světa za pár korun“.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru