Jak hromadně vypnout otravné dotazy na odběr novinek z webů

Spousta webových stránek v poslední době obtěžuje své uživatele dotazem, zda chtějí odebírat novinky. Pokud vás nebaví u každého webu odklikávat, že o nic takového nemáte zájem, koukněte na tento návod.

Reklama

Na začátku byl pravděpodobně dobrý úmysl, nabídnout uživatelům webu snazší interakci s jejich oblíbenými weby. Protože stále méně uživatelů ví, co je to RSS, natož aby nějakou čtečku RSS používali, znělo to zajímavě. Web nabídne upozorňování ve formě bublin pokaždé, když se objeví nový článek či jiný obsah.

Jenže se z toho stal mor. Kamkoli vejdete, vyskakují hlášky s nabídkou upozorňování. A vzhledem k tomu, že se to uchytilo ve formě pluginů pro nejrůznější instalace WordPressu, je tím zamořena většina internetu.

Jedna z podob dotazů na zasílání oznámení

Maxiorel tuto funkci nemá a mít nebude. Nerad přidávám na vlastní web vychytávky, které mě samotného obtěžují. Tak, jako zde nejsou překryvné panely s formulářem pro odběr newsletteru či přehršel reklam, nenajdete zde ani odběr aktualizací. Preferuji kanál RSS.

Vnímáte-li odběr zpráv z webu podobně, zde je krátký návod, jak jej v prohlížeči deaktivovat hromadně pro všechny weby, které kdy navštívíte.

Jiný typ nabídky push notifikací

Jak vypnout oznámení a odběr zpráv ve Firefoxu

Jak vypnout upozorňování v prohlížeči Chrome

Také ve webovém prohlížeči od Google najdete správu upozorňování a oznámení v jeho nastaveních.

Jak ve Firefoxu, tak v Chrome je samozřejmě možné změnou nastavení upozorňování od webů opět aktivovat. To kdybyste usoudili, že přidaná hodnota je vyšší, než ono obtěžování.

Jak zablokovat upozornění v Safari na Macu? V nastavení se přepněte na kartu Webové stránky a do sekce Oznámení. Poté zde vypněte volbu Povolit webovým stránkám žádat o oprávnění k zasílání push notifikací.

Reklama

Přidat komentář