Jak hromadně vypnout otravné dotazy na odběr novinek z webů

Spousta webových stránek v poslední době obtěžuje své uživatele dotazem, zda chtějí odebírat novinky. Pokud vás nebaví u každého webu odklikávat, že o nic takového nemáte zájem, koukněte na tento návod.

Na začátku byl pravděpodobně dobrý úmysl, nabídnout uživatelům webu snazší interakci s jejich oblíbenými weby. Protože stále méně uživatelů ví, co je to RSS, natož aby nějakou čtečku RSS používali, znělo to zajímavě. Web nabídne upozorňování ve formě bublin pokaždé, když se objeví nový článek či jiný obsah.

Jenže se z toho stal mor. Kamkoli vejdete, vyskakují hlášky s nabídkou upozorňování. A vzhledem k tomu, že se to uchytilo ve formě pluginů pro nejrůznější instalace WordPressu, je tím zamořena většina internetu.

Jedna z podob dotazů na zasílání oznámení

Maxiorel tuto funkci nemá a mít nebude. Nerad přidávám na vlastní web vychytávky, které mě samotného obtěžují. Tak, jako zde nejsou překryvné panely s formulářem pro odběr newsletteru či přehršel reklam, nenajdete zde ani odběr aktualizací. Preferuji kanál RSS.

Vnímáte-li odběr zpráv z webu podobně, zde je krátký návod, jak jej v prohlížeči deaktivovat hromadně pro všechny weby, které kdy navštívíte.

Jiný typ nabídky push notifikací

Jak vypnout oznámení a odběr zpráv ve Firefoxu

Jak vypnout upozorňování v prohlížeči Chrome

Také ve webovém prohlížeči od Google najdete správu upozorňování a oznámení v jeho nastaveních.

Jak ve Firefoxu, tak v Chrome je samozřejmě možné změnou nastavení upozorňování od webů opět aktivovat. To kdybyste usoudili, že přidaná hodnota je vyšší, než ono obtěžování.

Jak zablokovat upozornění v Safari na Macu? V nastavení se přepněte na kartu Webové stránky a do sekce Oznámení. Poté zde vypněte volbu Povolit webovým stránkám žádat o oprávnění k zasílání push notifikací.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru