Jak vytvořit ikonku z vašeho obrázku a bez instalace softwaru?

Na internetu dnes najdete obrovské množství složitých i jednoduchých aplikací. Mě osobně se velmi líbí jednoduchá udělátka na webu, která nevyžadují instalaci žádného obslužného programu do počítače a nabízí přitom pomoc s úkoly, které neděláme zas až tak často. Příklad budiž tvorba ikonek, resp. konverze obrázku do formátu ICO.

Proč byste potřebovali vytvářet ikonku? Máte-li webovou stránku, pak byste si ji měli opatřit tzv. favicon - ikonkou, která se objeví v adresním řádku prohlížeče a případně i v seznamu oblíbených položek. Návod na tvorbu favicon jsem psal již předloni v článku Favicon - vytvořte si ikonu webové stránky.

Nyní mám tip na jinou zajímavou online aplikaci pro tvorbu ikonek. Nevytváří primárně favicon o rozměrech 16 x 16 px, ale výsledek můžete použít i pro tento účel. Ikonky vytvořené touto online aplikací se hodí například vývojářům různých desktopových aplikací, pro autoruny na CD/DVD a jiné - na další využití jistě přijdete.

Jak převést obrázek a vytvořit ikonku?

S vytvořením ikonky na základě nějakého obrázku vám pomůže jednoduchá online aplikace s názvem Bradicon. Po načtení stránky klepněte na tlačítko Browse a vyberte na disku obrázek ve formátu JPEG, PNG, GIF nebo BMP. Obrázek by měl být pokud možno čtvercový.

Online aplikace pro tvorbu ikonek Bradicon

Online aplikace pro tvorbu ikonek Bradicon

Po potvrzení výběru souboru s obrázkem v souborovém dialogu počkejte na jeho nahrání na web - můžete sledovat animovaný ukazatel. Poté se vám vaše nová ikonka zobrazí spolu s odkazem na její stažení. Klepněte na download, ikonku stáhněte do počítače a prohlédněte si ji například prohlížečem IrfanView.

Ikonka v prohlížeči IrfanViews 4.23

Ikonka v prohlížeči IrfanViews 4.23

Bradicon vytváří ikonku obsahující obrázky o rozměrech 48 x 48, 32 x 32 a 16 x 16 px. V prohlížeči IrfanView si všechny obrázky v souboru ICO prohlédnete tak, že klepnete na tlačítka se šipkami nahoru a dolů.

Vytvářeli jste někdy ikonku? Znám mnoho lidí, kteří vlastní ikonky používají i pro různé zástupce programů na ploše. Patříte mezi ně? Napište do komentářů.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Sice po dlouhý době, ale .... však samotný irfanview umožňuje převod jakéhokoliv formátu do souboru .ico --> výhoda : dávková konverze :)

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně. Já si jen nemůžu vzpomenout, co mi na vytváření ikonky v IrfanView vadilo :-)

návštěvník

Bez ikonek na ploše jsem ztracená, protože složek tam mám milion a pokaždé hledat podle názvu je k zbláznění. Teď mám počítač po reinstalaci, tak se chystám zase složky oikonkovat :-)

návštěvník

Tak výše popsaný postup mi nefungoval, ale podle návrhu v komentáři pomocí irfanview to funguje báječně. Děkuji za radu.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru