Jak vytvořit ikonku z vašeho obrázku a bez instalace softwaru?

Na internetu dnes najdete obrovské množství složitých i jednoduchých aplikací. Mě osobně se velmi líbí jednoduchá udělátka na webu, která nevyžadují instalaci žádného obslužného programu do počítače a nabízí přitom pomoc s úkoly, které neděláme zas až tak často. Příklad budiž tvorba ikonek, resp. konverze obrázku do formátu ICO.

Reklama

Proč byste potřebovali vytvářet ikonku? Máte-li webovou stránku, pak byste si ji měli opatřit tzv. favicon - ikonkou, která se objeví v adresním řádku prohlížeče a případně i v seznamu oblíbených položek. Návod na tvorbu favicon jsem psal již předloni v článku Favicon - vytvořte si ikonu webové stránky.

Nyní mám tip na jinou zajímavou online aplikaci pro tvorbu ikonek. Nevytváří primárně favicon o rozměrech 16 x 16 px, ale výsledek můžete použít i pro tento účel. Ikonky vytvořené touto online aplikací se hodí například vývojářům různých desktopových aplikací, pro autoruny na CD/DVD a jiné - na další využití jistě přijdete.

Jak převést obrázek a vytvořit ikonku?

S vytvořením ikonky na základě nějakého obrázku vám pomůže jednoduchá online aplikace s názvem Bradicon. Po načtení stránky klepněte na tlačítko Browse a vyberte na disku obrázek ve formátu JPEG, PNG, GIF nebo BMP. Obrázek by měl být pokud možno čtvercový.

Online aplikace pro tvorbu ikonek Bradicon

Online aplikace pro tvorbu ikonek Bradicon

Po potvrzení výběru souboru s obrázkem v souborovém dialogu počkejte na jeho nahrání na web - můžete sledovat animovaný ukazatel. Poté se vám vaše nová ikonka zobrazí spolu s odkazem na její stažení. Klepněte na download, ikonku stáhněte do počítače a prohlédněte si ji například prohlížečem IrfanView.

Ikonka v prohlížeči IrfanViews 4.23

Ikonka v prohlížeči IrfanViews 4.23

Bradicon vytváří ikonku obsahující obrázky o rozměrech 48 x 48, 32 x 32 a 16 x 16 px. V prohlížeči IrfanView si všechny obrázky v souboru ICO prohlédnete tak, že klepnete na tlačítka se šipkami nahoru a dolů.

Vytvářeli jste někdy ikonku? Znám mnoho lidí, kteří vlastní ikonky používají i pro různé zástupce programů na ploše. Patříte mezi ně? Napište do komentářů.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Sice po dlouhý době, ale .... však samotný irfanview umožňuje převod jakéhokoliv formátu do souboru .ico --> výhoda : dávková konverze :)

Jasně. Já si jen nemůžu vzpomenout, co mi na vytváření ikonky v IrfanView vadilo :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Bez ikonek na ploše jsem ztracená, protože složek tam mám milion a pokaždé hledat podle názvu je k zbláznění. Teď mám počítač po reinstalaci, tak se chystám zase složky oikonkovat :-)

Přidat komentář