Dron DJI Air 2S: V čem je lepší než DJI Mavic Air 2?

Fandové dronů a jejich piloti určitě zaznamenali poslední novinku, která sjela z linek DJI v čínském Šen-čenu – dron DJI Air 2S. Mluví se o něm jako o vylepšeném bráškovi dronu DJI Mavic Air 2, který DJI představilo v roce 2020, a samotný výrobce dron propaguje heslem „All-in-one“. Stojí za to o nákupu novinky uvažovat? V čem je Air 2S lepší než jeho předchozí generace Mavic Air 2?
reklama

Rozlišení 5,4K při 30 fps

To je hlavní bomba, která nás při pročítání technických parametrů nového DJI dronu s kamerou udeří do očí. A to proto, že video rozlišení 5,4K jsme dosud vídali jen u samostatných kamer DJI a když jste chtěli takto kvalitní kameru vynést do vzduchu, museli jste ji pověsit na profesionální dron s velkou nosností, jako jsou ty z řady DJI Inspire nebo Matrice. Bylo to komplikované a drahé, takže tvrzení DJI o „vše v jednom“ s novinou DJI 2S opravdu dává smysl.

Dron DJI Air 2S

Jeden pár „očí“ navíc

Dalším zásadním vylepšením je další pár senzorů navíc. Přibyly senzory na vrchu dronu a i algoritmus pro detekci překážek byl upgradován na 4. generaci. Celkově se tak Air 2S pohybuje v prostoru s překážkami velmi sebevědomě, což dokazuje také při „sledovacích“ módech, jako je ActiveTrack, Point of Interest nebo Spotlight.

Dron DJI Air 2S

Větší CMOS senzor a plnější barevný profil vašich fotografií

Krásně vykreslené detaily a ještě věrnější barvy slibuje Air 2S díky několika vylepšením: 10-bitovému barevnému profilu, který zachytí až miliardu barev, a inteligentní HDR technologii, která spojí několik snímků dohromady pro větší dynamický rozsah a hloubku výsledné fotografie. Za oslnivou kvalitou snímků samozřejmě stojí také nový, 1palcový CMOS senzor, se kterým „cvaknete“ nádherný snímek i v noci.

Dron DJI Air 2S

Mezi další vylepšení oproti Mavic Air 2 patří:

  • Vyšší datový tok: 150 Mbps oproti 120 Mbps
  • Větší dosah signálu: V ČR 8 km oproti 6 km
  • Nepatrně širší zorné pole: 88° oproti 84°
  • Inovované chytré režimy QuickShots – nově MasterShots
  • Automatické sešívání snímků do 180° záběru nebo efektní koule
  • 8násobný digitální zoom oproti 4násobnému
  • ADS-B systém pro detekci okolo letících letadel a vrtulníků

Dron DJI Air 2S

S cenovkou o 4 tisíce vyšší než u svého předchůdce jde pro běžného dronaře, který létá ve volném čase, o dobrou investici, která ho technologicky uspokojí na několik dalších let dopředu a neurazí ani zkušeného poloprofesionála. Zjistěte o novince více na stránkách dronpro.cz.

Tagy
Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru