Firefox: jak zobrazit datum v historii stránek

Potřebujete zjistit, kdy jste navštívili některou webovou stránku pomocí Firefoxu? Tento prohlížeč umožňuje prohledávání historie v bočním panelu, ve výsledcích hledání bohužel nenabízí datum. Jak si pomoci?

Nedávno jsem řešil jeden spam na jednom ze svých anglicky psaných webů. Měl jsem pocit, že jsem pisateli už kdysi dávno psal, v Gmailu jsem však nemohl mail najít tím správným výrazem. Protože jsem však věděl, že stránku, která byla předmětem spamu, jsem si už v prvním případě prohlédl, chtěl jsem najít datum, kdy se tak stalo.

Když ve Firefoxu stisknete klávesovou zkratku Ctrl+H, zobrazí se postranní panel, ve kterém si zobrazíte historii webových stránek rozdělenou na období Dnes, Včera, Poslední týden, Měsíc a předchozí měsíce. Tohle rozdělení vám napoví, kdy jste daný web zobrazili. Seznam si můžete seřadit podle data i podle serveru. Bohužel zde není zobrazeno datum poslední návštěvy dané stránky.

Firefox však nabízí ještě jednu možnost, jak se k historii stránek dostat. V samostatném okně, které vám nabídne, už uvidíte datum a čas poslední návštěvy vyhledané stránky.

Jak zobrazit datum v historii stránek?

Prohlížeč historie webových stránek najdete v Knihovně stránek. Kromě prohlížení nabízí také zálohu a import seznamu navštívených stránek, štítků a záložek.

  1. V programové nabídce Firefoxu zavolejte funkci Záložky|Knihovna stránek. Kromě toho lze použít také klávesovou zkratku  Ctrl+Shift+B.
  2. Zobrazí se samostatné okno Knihovna stránek. Klepněte do nabídky Zobrazení a zapněte položku Zobrazené sloupce|Poslední návštěva.
  3. Klepnutím označte Historii a do vyhledávacího políčka zadejte část názvu nebo adresy hledaného webu.
  4. Firefox ihned spustí vyhledávání a po nalezení odpovídajících výsledků zobrazí také datum poslední návštěvy.

Firefox a zobrazení data v historii stránek

Firefox a zobrazení data v historii stránek

Během prohledávání historie může Firefox na chvíli přestat reagovat. Je to závislé na množství položek, které musí zpracovat. Nelekejte se, po dokončení vyhledávání se Firefox opět odblokuje.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

prima vychytavka, diky

návštěvník

Taky děkuju za tip. Škoda, že jsem to nečetl dřív.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru