EmailSupervisor nabídne kontrolu nad odchozímy e-maily

EmailSupervsior je bezplatný nástroj pro Windows, který umí monitorovat všechny e-maily odcházející z vašeho počítače. Upozorní vás v případě, že se někdo pokusí odeslat zprávu neautorizovanou.

Upozornění na odesílání neautorizovaných zpráv se hodí například tehdy, když se nějaký škodlivý kód ze systému bude snažit odeslat pomocí e-mailu vaše osobní data a informace.

Program EmailSupervisor vás ochrání nejen před těmito hrozbami - aplikace je velmi variabilní a uživatel si může například nastavit, že z počítače nesmějí být odeslány soubory neznámým příjemcům nebo zprávy s potenciálně nebezpečnými přílohami.

EmailSupervisor

EmailSupervisor

EmailSupervisor funguje na systémové úrovni, takže jej v podstatě nelze obejít. Jakmile jej nainstalujete, usadí se jeho ikonka v systémové liště, odkud program můžete konfigurovat.

Přidávat lze různá pravidla pro jednotlivé příjemce nebo e-mailové klienty jako Outlook 2010, Thunderbird, Eudora atd. Specifikovat můžete také pravidla pro přílohy. Program je velmi intuitivní, jednotlivé e-mailové klienty lze přidávat kliknutím na jediný odkaz (Email Client Rules), kde je i přednastavená nabídka těch nejzimnějších aplikací. Pravidla pro jednotlivé příjemce pošty pak přidáte a nastavíte kliknutím na odkaz Recipient Rules a vepsáním jejich e-mailové adresy.

Jakmile je po nakonfigurování programu odeslán z počítače e-mail, EmailSupervisor rozhodne, zda jde o legitimní zprávu odeslanou uživatelem nebo nebezpečný mail odeslaný virem a zobrazí na ploše příslušné varování.

Pozor, EmailSupervisor rozhodně nenahrazuje antivirový program nebo firewall. Je však jejich ideálním doplněním a vyplňuje bezpečnostní díry, se kterými si tyto bezpečnostní nástroje neporadí.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru