EmailSupervisor nabídne kontrolu nad odchozímy e-maily

EmailSupervsior je bezplatný nástroj pro Windows, který umí monitorovat všechny e-maily odcházející z vašeho počítače. Upozorní vás v případě, že se někdo pokusí odeslat zprávu neautorizovanou.

Reklama

Upozornění na odesílání neautorizovaných zpráv se hodí například tehdy, když se nějaký škodlivý kód ze systému bude snažit odeslat pomocí e-mailu vaše osobní data a informace.

Program EmailSupervisor vás ochrání nejen před těmito hrozbami - aplikace je velmi variabilní a uživatel si může například nastavit, že z počítače nesmějí být odeslány soubory neznámým příjemcům nebo zprávy s potenciálně nebezpečnými přílohami.

EmailSupervisor

EmailSupervisor

EmailSupervisor funguje na systémové úrovni, takže jej v podstatě nelze obejít. Jakmile jej nainstalujete, usadí se jeho ikonka v systémové liště, odkud program můžete konfigurovat.

Přidávat lze různá pravidla pro jednotlivé příjemce nebo e-mailové klienty jako Outlook 2010, Thunderbird, Eudora atd. Specifikovat můžete také pravidla pro přílohy. Program je velmi intuitivní, jednotlivé e-mailové klienty lze přidávat kliknutím na jediný odkaz (Email Client Rules), kde je i přednastavená nabídka těch nejzimnějších aplikací. Pravidla pro jednotlivé příjemce pošty pak přidáte a nastavíte kliknutím na odkaz Recipient Rules a vepsáním jejich e-mailové adresy.

Jakmile je po nakonfigurování programu odeslán z počítače e-mail, EmailSupervisor rozhodne, zda jde o legitimní zprávu odeslanou uživatelem nebo nebezpečný mail odeslaný virem a zobrazí na ploše příslušné varování.

Pozor, EmailSupervisor rozhodně nenahrazuje antivirový program nebo firewall. Je však jejich ideálním doplněním a vyplňuje bezpečnostní díry, se kterými si tyto bezpečnostní nástroje neporadí.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář