Čeština pro Visual Studio 2008, novinky v 2010

Pro ty z vás, komu vadí absence češtiny ve Visual Studiu, mám dobrou zprávu. Microsoft nabízí doplňkovou češtinu pro Visual Studio 2008. Ta je k dispozici zdarma a funguje jak s placenými Visual Studio 2008 Professional a Visual Studio 2008 Standard, tak se zdarma dostupnými Express edicemi Visual Studia 2008.

Aby to nebylo tak jednoduché, čeština pro Visual Studio nepřekládá uživatelské rozhraní takovým způsobem, jaký jste čekali, ale lokalizuje pouze popisky v plovoucí nápovědě. Nebuďte však zklamaní, je to určitě dobrý nápad. Vzhledem k tomu, že programování je výlučně záležitostí angličtiny, mohly by vás české termíny ve Visual Studiu spíše zmást. Takto uvidíte jak angličtinu, tak češtinu. Myslím, že jde o rozumný kompromis. Odkaz ke stažení je tu:

Visual Studio 2010

Microsoft na vývojářské konferenci TechEd EMEA 2008 v Barceloně představil několik novinek v připravovaném Visual Studiu 2010. Ve zkratce:

  • zvýšení produktivity při práci s kódem (označování referencí, procházení hierarchie, informace o chybách překladu již během psaní kódu...)
  • moderní vzhled IDE, který ušetří 10 až 20 minut práce denně
  • změny v C++ pro vývoj nad Windows Azure
  • C++ runtime pro paralelní úlohy
  • nativní designér a debugger pro SharePoint Web Parts
  • integrované nástroje pro Silverlight 2
  • virtualizace pro jednodušší testování
  • správa životního cyklu aplikací

Zdroj: SD Times. Podrobnosti také zde.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru