Zrcadlový odraz snadno a rychle

Při tvorbě grafiky pro webové stránky se setkáte s řadou požadavků - jedním z nich je i vytvoření zrcadlového odrazu vybraného obrázku. Pokud vám připadá podobný úkol příliš složitý, nebo naopak příliš jednoduchý na to, abyste se kvůli tomu obtěžovali zapnout grafický editor, pak můžete využít jednu jednoduchou webovou aplikaci. Zrcadlový obraz pak vytvoříte během několika okamžiků.

Reklama

Touto aplikací je web s poněkud krkolomným názvem Reflectz.net. Vše, co se po načtení jeho stránek zobrazí, je jednoduchý formulář pro nastavení velikosti odrazu (v procentech výšky původního obrazu) a průhlednosti.

[inline:reflectz-1.png]

Do políčka From file vyberte po stisku tlačítka Procházet soubor s obrázkem, ke kterému chcete zrcadlový obraz doplnit. Podporovány jsou soubory JPEG, GIF a PNG do velikosti 300 kB. Obrázek lze načíst také zadáním jeho adresy na webu.

Výsledek může vypadat například takto:

[inline:reflectz-2.png]

Reflectz.net je jednoduchá online aplikace, jakých jsou na internetu mračna. Abych se přiznal, mám je rád. V řadě případů je totiž načtení stránky v prohlížeči, který je otevřen neustále, rychlejší než otevření grafického editoru. Navíc u online aplikací určených jen k jednou účelu se nemusíte zdržovat výběrem potřebných nástrojů.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář