YouGetSignal.com – sada užitečných síťových nástrojů online

Už dlouho jsem na Maxiorlovi nezmínil žádnou online službu poskytující nástroje známé spíše z příkazového řádku. Proto vám chci dnes představit sadu síťových nástrojů spouštěných v prohlížeči na webu YouGetSignal.com.

Potřebovali jste někdy zjistit svou venkovní IP adresu své sítě, provést trasování, zkontrolovat doménu nebo něco podobného? Na hrátky se sítí vám mohou posloužit různé nástroje příkazového řádku vašeho operačního systému. Pokud s nimi neumíte pracovat nebo je to pro vás nepohodlné, můžete zkusit kouknout na web YouGetSignal.com.

Najdete zde sadu nástrojů sloužících zmíněnému síťovému testování a možnost připnout si je do iGoogle nebo stáhnout do počítače ve formě miniaplikace pro Windows Vista a Windows 7.

Port Forwarding Tester

Nefunguje vám směrem do internetu nějaká síťová služba? Potřebujete zjistit, zda nějaký počítač v internetu má povolenu komunikaci na určitých síťových portech? Pak klepněte na Port Forwarding Tester, zadejte IP adresu stroje, který chcete zkontrolovat, vyberte číslo portu a klepněte na tlačítko Check.

Můžete tak ověřit, jestli na daném počítači běží na standardních portech třeba FTP, webový server, databáze, nebo třeba nějaká síťová hra.

What Is My IP Address

Tohle je nejjednodušší nástroj z celé sady. Po otevření vám jen zobrazí vaší IP adresu. Tedy ne tu, kterou máte ve své vnitřní síti (a zjistili byste ji v počítači příkazem ping), ale tu, pod kterou je vaše síť vidět v internetu.

Network Location Tool

Další pomůcka, která funguje víceméně automaticky. Po otevření zobrazí Mapu Google s předpokládaným umístěním vaší sítě. Můžete rovněž zadat jinou IP adresu a pokusit se najít její geografické umístění. Žel bohu výsledek nemusí odpovídat úplně realitě. Na výběr máte dva zdroje pro ověřování lokality.

Visual Trace Route Tool

S tímto nástrojem můžete provést trasování, čili zjistit, kudy geograficky prochází vaše požadavky na určitý server. Výsledek ale bude trochu zkreslený, protože zahrnuje taktéž komunikaci směřující nejprve na server, kde běží YouGetSignal.com a až následně z něj na cílový server. I tak ale může poskytnout zajímavé údaje, máte-li například nějaký cizojazyčný web na zahraničním hostingu a chcete zjistit, jak se k němu návštěvníci dostávají.

YouGetSignal.com

Rozcestník na YouGetSignal.com

Phone Number Geolocaor

Nástroj pro hledání geografické polohy telefonního čísla bere jen americký formát, takže pro naše účely je spíše nepoužitelný.

Reverse E-mail Lookup Tool

Pokud je pro vás důležité vyhledání informací o nějaké osobě na základě její e-mailové adresy (a pokud za o hodláte dát pár dolarů), kouněte na tento nástroj. Prohledá desítky sociálních sítí a zobrazí výsledky lustrace. Pokud dovedete používat Google, asi nemá smysl nad tímto nástrojem ztrácet čas.

Reverse IP Domain Check

Mnohem užitečnějším nástrojem, než je ten předchozí, je zobrazovač webů, které běží na stejné IP adrese jako ten, který vložíte coby požadavek hledání. Po otevření tohoto nástroje tedy zadejte název nějaké domény a nechejte vyhledat další weby, které mají stejnou IP adresu. Užitečné v případě, že chcete zjistit, kdo hostuje u stejné firmy, jako vy.

Hledání nepracuje s úplně aktuálními hodnotami. Pokud předloha nedávno změnila IP adresu, bude pár dnů trvat, než na to tento vyhledávač zareaguje.

WHOIS Lookup Tool

Poslední z nástrojů v sadě vám dovede zobrazit informace o doménách. Nepodporuje ale úplně všechny domény první úrovně, takže s ním uspějete například u domén .com nebo .org.

Všechny zmíněné nástroje najdete na stránce www.yougetsignal.com.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru