Vyšla kniha Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro

Jan Polzer, autor úspěšných knih o redakčním systému Drupal, kancelářských programech nebo příručky k editorům Vi a Emacs se pustil do oblasti digitální fotografie. Výsledkem je nová kniha Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro určená všem, kteří se chtějí naučit jednoduše upravovat své snímky.

Čtenářům se omlouvám za úvod tohoto krátkého článku, ve kterém o sobě píši ve třetí osobě, ale vzhledem k tomu, že texty přebírá řada RSS čteček, bylo to vhodné. Ano, vyšla mi další kniha. Je pátá v pořadí, počítáte-li předchozí dvě vydání knihy o Drupalu samostatně. Tentokrát jsem se zaměřil na zcela jinou oblast, která by měla oslovit více čtenářů. Fotit se totiž pokouší snad každý.

Kniha Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro není návodem pro focení, užitečná začne být v okamžiku, kdy chcete svoje snímky upravit. Popisuje nejčastější požadované úpravy v grafickém editoru Corel Paint Shop Pro.

Pár slov o Paint Shop Pro

Grafický editor Paint Shop Pro byl před mnoha lety dítětem firmy Jasc Software. Zaujal především jednoduchým ovládáním a stále vylepšovanými funkcemi. Jeho součástí byl také povedený nástroj pro tvorbu animovaných GIFů. Paint Shop Pro se postupem času začal stále více profilovat jako editor určený pro úpravy fotografií.

V roce 2004 firmu Jasc Software koupil grafický matador Corel a začlenil Paint Shop Pro do svého portfolia. Získal tím solidní nástroj pro práci s fotografiemi, který je výborným doplňkem k jeho vektorovému Corel Draw. Od té doby je Paint Shop Pro řekl bych ještě více směřován na úpravu fotografií a přibližován domácím uživatelům.

Corel Paint Shop Pro

Corel Paint Shop Pro

Současná podobě Paint Shop Pro nabízí přívětivé uživatelské prostředí vyhovující konceptu černě laděných aplikací, několik režimů jako plnohodnotný grafický editor i rychlý nástroj pro základní úpravy fotek, a také jednoduchý organizér fotografií.

Co najdete v knize Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro

Moje nová kniha nevyčerpává úplně všechny funkce a možnosti Paint Shop Pro, ale soustředí se jen a pouze na úpravu fotografií. V osmi kapitolách se dozvíte, jak na základní ovládání Paint Shop Pro, jak na přípravu fotografií, jak na jejich základní úpravy, jak je vylepšit a opravit, jak na fotografie budov a krajiny, jak upravovat fotky lidí, jak tisknout snímky z Paint Shop Pro, nebo jak vytvářet HDR. V příloze vás pak čeká seznam klávesových zkratek.

Kniha Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro

Kniha Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro

Kniha je barevná a psána srozumitelným stylem s názornými ukázkami a postupy krok za krokem.

Další informace o knize, včetně ukázkové kapitoly, najdete na webu vydavatelství Computer Press pod odkazem Digitální fotografie v Corel Paint Shop Pro.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru