TweakIE9 - upravte si chování Internet Exploreru 9

TweakIE9 je necelého půl roku stará aplikace, která vám umožní upravit jednotlivé prvky Internet Exploreru 9, konkrétně uživatelské rozhraní, chování prohlížeče při startu, stahování a bezpečnostní nastavení.

Všechny možnosti, které vám aplikace dává, uvidíte přehledně srovnané pod sebou ihned po jejím spuštění a u většiny z nich stačí pouze kliknout na povolit/zakázat. Co se týče úprav uživatelského rozhraní, zde můžete například nastavit, aby byla lišta s menu (Menu Bar) viditelná po celou dobu. Stejně tak můžete zvolit, aby se při surfování zobrazoval statusový řádek a Oblíbené.

TweakIE9 si poradí i s ikonkami v prohlížeči, které jsou relativně malé. Zvětšit je můžete jedním kliknutím. Zvětšením ikonek se však dočkáte také zvětšení celého rozhraní, což je jaksi v konfliktu se záměrem Microsoftu na vytvoření minimalistického designu (uživatel vidí více stránky a méně prohlížeče).

TweakIE9

Tweakovací nástroj pro Internet Explorer

Možnosti úpravy chování prohlížeče při startu jsou pouze dvě, mohou se však hodit. První z nich vám umožní nastavit, aby prohlížeč po zapnutí automaticky přešel na celou obrazovku. Pomocí druhé možnosti si pak můžete vytvořit homepage podle svých představ, tedy nastavit ikonky různých webových stránek, které budou viditelné na homepage (lze to přirovnat například k funkci Speed Dial v Opeře).

Pozor: URL adresu musíte do TweakIE9 vložit přesně ve formátu "http://www.", jinak vám aplikace bude zobrazovat chybu. Ujistěte se raději také, že URL nekončí lomítkem.

Zajímavé možnosti úpravy nabízí TweakIE9 také u stahování. Aplikace umí například zapnout analýzu signatur exe soubor nebo upozornit na začátek stahování souboru (takže zamezíte tomu, aby se vám něco stahovalo aniž byste o tom věděli).

Tato dvě nastavení jsou součástí funkce IE9 s názvem SmartScreen Filter, takže jsou implicitně zapnuta a nedoporučujeme je vypínat. Dále můžete upravit cílový adresář pro stahování nebo nastavit počet souborů, které mohou být stahovány naráz.

Nakonec TweakIE9 nabízí možnost nastavit, aby se prohlížeč implicitně zapínal v módu InPrivate. Ten slouží k surfování na webu bez zanechávání stop (plus žádný jiný uživatel na vašem počítači neuvidí historii prohlížení).

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru