Internet Explorer Developer Channel – další pomůcka pro testování webu ve Windows

Microsoft se snaží pomoci vývojářům s testování webů pod Internet Explorerem a vydal další pomůcku, která to má zajistit. Aplikace Internet Explorer Developer Channel slibuje ukázky nových vlastností prohlížeče a rozpracovaných webových standardů. Své weby tak na ně můžete připravit dříve než se objeví ve finální verzi Internet Exploreru.

Reklama

Internet Explorer Developer Channel je samostatná aplikace, která může v počítači existovat nezávisle na Internet Exploreru jako takovém. Stáhnout si zhruba 140 MB velký instalátor můžete pro operační systémy Windows 8.1 nebo Windows 7, v 32bitové i 64bitové verzi. Windows Server podporovaný není, stejně jako starší verze Windows. V případě sedmiček musíte mít aktualizováno na IE 11, .NET 4.0 a novější a PowerShell 3.

V programu můžete vyzkoušet samozřejmě všechny stávající vlastnosti Internet Exploreru spolu s podporou pro WebDrivery, Gamepad API, WebGL a vylepšení ve vývojářských nástrojích zobrazovaných v prohlížeči po stisku klávesy F12.

Internet Explorer Developer Channel

Na první pohled vypadá Internet Explorer Developer Channel jako běžný IE, rozdíl poznáte například podle jiného hlášení v okně O aplikaci Internet Explorer.

Když porovnáte například nabídku funkcí po stisku klávesy F12, uvidíte několik tlačítek ve vývojářském panelu navíc. Lépe je řešeno umazávání chyb v konzoli i debugování. Je zde několik drobných rozdílů a v dalších verzích určitě přibydou další.

Byť se tedy na kurzech setkávám s tím, že řada začínajících tvůrců webů o těchto nástrojích dostupných ve všech webových prohlížečích neví, myslím, že není třeba je zde dále pitvat. Doporučuji Internet Explorer Developer Channel nainstalovat, ať už IE používáte jako hlavní prohlížeč, či nikoli. Pomůže vám minimálně s laděním webů.

Kromě obvyklých nástrojů totiž Internet Explorer nabízí třeba i ladění odezvy uživatelského rozhraní s řadou zajímavých čísel a grafů.

Internet Explorer Developer Channel

Internet Explorer Developer Channel si stáhnete z adresy devchannel.modern.ie.

Reklama

Přidat komentář