Internet Explorer Developer Channel – další pomůcka pro testování webu ve Windows

Microsoft se snaží pomoci vývojářům s testování webů pod Internet Explorerem a vydal další pomůcku, která to má zajistit. Aplikace Internet Explorer Developer Channel slibuje ukázky nových vlastností prohlížeče a rozpracovaných webových standardů. Své weby tak na ně můžete připravit dříve než se objeví ve finální verzi Internet Exploreru.

Internet Explorer Developer Channel je samostatná aplikace, která může v počítači existovat nezávisle na Internet Exploreru jako takovém. Stáhnout si zhruba 140 MB velký instalátor můžete pro operační systémy Windows 8.1 nebo Windows 7, v 32bitové i 64bitové verzi. Windows Server podporovaný není, stejně jako starší verze Windows. V případě sedmiček musíte mít aktualizováno na IE 11, .NET 4.0 a novější a PowerShell 3.

V programu můžete vyzkoušet samozřejmě všechny stávající vlastnosti Internet Exploreru spolu s podporou pro WebDrivery, Gamepad API, WebGL a vylepšení ve vývojářských nástrojích zobrazovaných v prohlížeči po stisku klávesy F12.

Internet Explorer Developer Channel

Na první pohled vypadá Internet Explorer Developer Channel jako běžný IE, rozdíl poznáte například podle jiného hlášení v okně O aplikaci Internet Explorer.

Když porovnáte například nabídku funkcí po stisku klávesy F12, uvidíte několik tlačítek ve vývojářském panelu navíc. Lépe je řešeno umazávání chyb v konzoli i debugování. Je zde několik drobných rozdílů a v dalších verzích určitě přibydou další.

Byť se tedy na kurzech setkávám s tím, že řada začínajících tvůrců webů o těchto nástrojích dostupných ve všech webových prohlížečích neví, myslím, že není třeba je zde dále pitvat. Doporučuji Internet Explorer Developer Channel nainstalovat, ať už IE používáte jako hlavní prohlížeč, či nikoli. Pomůže vám minimálně s laděním webů.

Kromě obvyklých nástrojů totiž Internet Explorer nabízí třeba i ladění odezvy uživatelského rozhraní s řadou zajímavých čísel a grafů.

Internet Explorer Developer Channel

Internet Explorer Developer Channel si stáhnete z adresy devchannel.modern.ie.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru