Video: Firebug a další nástroje prohlížečů pomáhající při tvorbě CSS

Chcete vytvářet své kaskádové styly efektivně? A ještě jste nevyzkoušeli Firebug? V tom případě se podívejte na video představující jednotlivé vývojářské nástroje zabudované do webových prohlížečů a využijte jejich funkcí pro usnadnění své práce.

Reklama

Firebug je mezi zkušenými uživateli téměř legendárním nástrojem, který řada z nás používá pro ladění JavaScriptů na webové stránce. Ovšem stejně dobře si poradí také s kaskádovými styly. Jeho nespornou výhodou je možnost přímé editace kaskádových stylů a sledování změn, které se ihned projeví na otevřené webové stránce. Vytváříte-li nové téma vzhledu pro Drupal nebo jiný CMS? Je tato funkce k nezaplacení.

Zatímco do Firefoxu si musíte vývojářský nástroj Firebug doinstalovat, v ostatních webových prohlížečích jsou vývojářské nástroje rovnou zabudovány. Oceníte je zejména v Internet Exploreru při ladění stránek pro jeho různé verze. S vývojářskými nástroji si v něm nastavíte zobrazení odpovídající konkrétní verzi IE a poté se pustíte do úpravy stylů.

Podobné nástroje najdete také v Opeře nebo Google Chrome. Na následujícím videu se můžete podívat na ukázku praktického využití Firebugu a dalších zmíněných nástrojů při jednoduché úpravě barvy konkrétního prvku na webové stránce. Video ukazuje úpravu zde na Maxiorlovi, který běží na redakčním systému Drupal, v reálu můžete Firebug a další nástroje s úspěchem využít pro jakýkoli typ webu.

Reklama

Přidat komentář