Video: Firebug a další nástroje prohlížečů pomáhající při tvorbě CSS

Chcete vytvářet své kaskádové styly efektivně? A ještě jste nevyzkoušeli Firebug? V tom případě se podívejte na video představující jednotlivé vývojářské nástroje zabudované do webových prohlížečů a využijte jejich funkcí pro usnadnění své práce.
reklama

Firebug je mezi zkušenými uživateli téměř legendárním nástrojem, který řada z nás používá pro ladění JavaScriptů na webové stránce. Ovšem stejně dobře si poradí také s kaskádovými styly. Jeho nespornou výhodou je možnost přímé editace kaskádových stylů a sledování změn, které se ihned projeví na otevřené webové stránce. Vytváříte-li nové téma vzhledu pro Drupal nebo jiný CMS? Je tato funkce k nezaplacení.

Zatímco do Firefoxu si musíte vývojářský nástroj Firebug doinstalovat, v ostatních webových prohlížečích jsou vývojářské nástroje rovnou zabudovány. Oceníte je zejména v Internet Exploreru při ladění stránek pro jeho různé verze. S vývojářskými nástroji si v něm nastavíte zobrazení odpovídající konkrétní verzi IE a poté se pustíte do úpravy stylů.

Podobné nástroje najdete také v Opeře nebo Google Chrome. Na následujícím videu se můžete podívat na ukázku praktického využití Firebugu a dalších zmíněných nástrojů při jednoduché úpravě barvy konkrétního prvku na webové stránce. Video ukazuje úpravu zde na Maxiorlovi, který běží na redakčním systému Drupal, v reálu můžete Firebug a další nástroje s úspěchem využít pro jakýkoli typ webu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru