Tip: ušetřete na posílání newsletterů s aplikací Sendy

Používáte Mailchimp, Smartemailing, Sendgrid či jinou službu pro posílání newsletterů? Pak určitě mrkněte i na Sendy. Zkušenějším uživatelům je schopna ušetřit nemalé peníze.

Protože se stále setkávám s lidmi, kteří nechápou, proč není dobrý nápad posílat newslettery rovnou z webu a hostingu, tak krátké vysvětlení. Je to nejlepší cesta, jak se dostat na nějakou černou listinu a naštvat svého provozovatele hostingu. Řada z nich takové chování webu sleduje a jakmile z nějak dávkou pošlete větší počet zpráv, dá vám to důrazně najevo.

Proto zde máme nejrůznější specializované služby jako Mailchimp, český Smartemailing nebo třeba i Cloud Mail od inzerenta na tomto webu. Jednak umožní odeslat maily jako takové, jednak v případně prvních dvou zmíněných, nabízejí editor se šablonami pro rychlé vytvoření formátovaného e-mailu. Zprávy pak můžete sledovat a vyhodnocovat úspěšnost e-mailové kampaně.

Co umí Sendy

Něco podobného nabízí aplikace Sendy. Řekněme, že jste agentura nebo nějaký dodavatel webu pro více zákazníků. Vytvoříte si zde tzv. brandy a do nich dáte přístup svým zákazníkům, aby mohli vytvářet a následně vyhodnocovat své e-mailové kampaně.

Každý brand samozřejmě může mít různé seznamy odběratelů mailů. Nechybí import/export adres, vlastní políčka z adresáře využívaná v šabloně, přihlašovací formuláře a nastavení potvrzovacích stránek či e-mailů. Odeslané kampaně vyhodnotíte v řadě grafů. Sendy je možné propojit s populárními redakčními systémy.

Sendy

Především je však důležité zmínit, jak Sendy e-maily posílá. Využívá k tomu totiž Amazon Simple Email Service. Sendy si musíte nainstalovat na vlastní server nebo hosting, zaregistrujete si účet u Amazonu a zaplatíte si u něj kredit. Potřebné údaje předáte do nastavení Sendy a můžete začít vesele počítat.

Na webu Sendy najdete kalkulátor pro výpočet nákladů při využití Sendy oproti Mailchimpu a službě Campaign Monitor.

Sendy

Úplně zadarmo Sendy není. Zaplatíte za ni jednorázový poplatek 59 USD. Pokud jste schopni rozběhat PHP aplikaci, zeditovat podle návodu konfigurační soubor s doplněnými údaji z Amazonu, pak si myslím, že minimálně stojí za pozornost. Na webu najdete i demo pro vyzkoušení.

Za tip u piva (resp. na „brainstormingu“ naší skupiny freelancerů…) díky Ondřeji Pohorskému. A plním tímto slib že o Sendy napíšu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru