Jak změřit teplotu a otáčky ventilátoru na Macu? V příkazovém řádku!

Všech na pozadí běžících nástrojů monitorujících teplotu a ventilátor jsem se už dávno zbavil. Ale přesto by se mi poslední dobou hodilo zobrazení informací z teplotních čidel a ventilátorů mého Macbooku. Našel jsem zajímavý nástroj zobrazující toto vše v příkazovém řádku.

Monitorovacích aplikací sdělujících stav počítače je k dispozici přehršel pro všechny platformy. Já jsem ovšem nechtěl další aplikaci na pozadí, která by zabírala prostor v horní liště OS X. Nepotřebuji monitorovat stav počítače neustále. Jen čas od času kouknout, zda je jeho teplota ještě v normě, nebo skutečnost, že na něm neudržím ruku, odpovídá i v řeči čísel.

A pro tyto potřeby se mi jeví jako ideální nástroj program iStats. Nainstalujete jej jednoduše přes Ruby, stačí do příkazového řádku zadat sudo gem install iStats. Když poté zadáte příkaz istats all, uvidíte podobný výstup:

iStats

iStats zobrazuje teplotu procesoru, otáčky ventilátoru, teplotu a stav baterie a počet nabíjecích cyklů. Jednotlivé informace lze zobrazit také odděleně, více viz istats help.

Teplotu a počty otáček vám zobrazí i v příkazovém řádku s barevnou stupnicí a případně blikající červenou výstrahou, pokud něco překročí rozumnou mez.

Doporučuji iStats vyzkoušet. Pozor, nepleťte si jej s programem iStat Menus, který zobrazuje podobné informace plus provoz na síti, ale v grafickém prostředí. Není špatný, sám jsem ho používal, ale už můj počítač opustil. Nepotřebuji tato čísla sledovat nonstop.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru