Petr Hájek

Obsah uživatele

Máte pravdu, testuje se nějaký měsíc už zhruba, ale datum stále nic. Tak či onak, zkusit podobnou aplikační distribuční politiku se chystá i Microsoft s Windows Phone 7 Series...

Předpokládáme, že "Google.cn" bude zrušeno a jeho jiné domény blokovány čínskou vládou (lze je použít k dohledání jakékoliv informace, tzn. jsou nežádoucí).

Tipl bych, že je to tím, že Google Chrome OS běží na linuxovém kernelu a je "free".

Možné to je, leč iluze si spíše nedělám.

Obávám se, že fundovaně čtečku nemohu doporučit, protože se jim aktivně nevěnuji, byla to spíše taková impulzivní recenze... :) Teď po CESu jsou jich každopádně desítky. Čekal bych rozhodně, že se vyhledávání objeví u zařízení vybavených dotekovým displejem nebo QWERTY klávesničkou. Zkuste ale začít pátrat tady: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_e-book_readers

Pokud jde převážně o hledání songů, tak já jsem zavedl systém spočívající v rozdělení všech důležitých dokumentů na jednotlivé adresáře (A, B, C, ...), takže v každém z nich je pár desítek položek, kde najít tu správnou je otázka max. 5-10 vteřin listování (8 kusů na stránku se vypisuje). Všechno v jednom adresáři se stovakmi č tisíci položek na každý pád NEdoporučuji nikde, jelikož potom načítání trvá příšerně dlouho.

U Hanlinu byste to ale mohl vyřešit i velmi fikaně tak, že byste vše převedl do PDFka s číslovaným obsahem, jelikož v tom pak umí V5ka skočit přímo na danou stránku a zpět do obsahu. Tj. jednotlivé songy by byly jakoby kapitoly té knihy. Více se dozvíte v manuálu V5ky: http://www.jinke.com.cn/Compagesql/English/service/manual.asp

Zdravím, nikoliv. Lze pouze listovat po jedné / deseti stránkách a záložkovat. Také lze přímo zadat stránku. Druhá část odpovědi se tím logicky vyřešila sama ;). Tato funkce mně osobně oproti PDA také trochu chyběla, ale nijak kriticky... Popř. jsem si text našel na PC / PDA v původním dokumentu.

Známo nám je pouze to, že předchozí V3ce se dal vnutit http://openinkpot.org/.

Překlep opraven, díky...

Už zmizelo i z anglické verze... Zřejmě tam bylo jen pár h pro zvýšení zmatku...

Windows 7 prolomily hranici 10 %

Operační systém Windows 7 dosáhl dle nejnovějších měření společnosti Web Applications na psychologickou hranici v podobě 10 % uživatelské základny, které dosáhl o dobrý rok dříve, nežli jeho předchůdce Windows Vista.

Sharp vyvinul 3D displej pro mobilní zařízení

Společnost Sharp, která již dávno není jen synonymem pro LCD panely a tiskárny, o sobě dává stále častěji vědět i na poli technologických inovací. Jedna z těch posledních je displej určený pro mobilní zařízení, který dá i bez brýlí vzniknout iluzi 3D prostoru.

Tržní podíly internetových prohlížečů za březen 2010

Jak je nepsaným pravidlem na začátku každého měsíce (což o to více platí, pokud jde o měsíc čtvrtletní), jsme tu s aktuálním rozložením podílů internetových prohlížečů za právě uběhnuvší období.

Asustek chystá Asus Eee Pad

Firma Asustek, která se stala synonymem úspěšnosti moderních netbooků, se nechala slyšet, že na taiwanském Computexu uvede svůj první „iPad Killer“ ve formě malého a levného tabletu.

Twitter testuje novou domácí stránku

Mikroblogovací služba Twitter začala s testováním nového designu své hlavní stránky. Jak se vzápětí dozvíme, to vše za účelem lepší informovanosti návštěvníků o tom, co se právě děje uvnitř zajímavého.

Obliba Windows 7 roste, nicméně XP stále odmítají odejít na důchod

Většina zákazníků společnosti Microsoft využívajících její nejnovější OS Windows 7 se shoduje, že jsou s ním spokojeni, nicméně z průzkumu firmy Forrester Research vyplynulo i to, že většina uživatel XP ještě stále nemá důvod přecházet někam jinam.

Poslední Firefox řady 3.0 uveden

Společnost Mozilla oznámila, že nyní, zhruba necelé dva roky od původního data uvedení, uvolní poslední přírůstek do řady webových prohlížečů Firefox 3.0. Připomínáme, že jde o verzi označenou číslem 3.0.19.

Windows 7 jsou bez práv administrátora výrazně bezpečnější

Není žádnou novinkou, že práce pod administrátorským účtem je potenciálním zdrojem mnoha neplech ze strany malwaru. My si dnes proto povíme, jaké konkrétní procentuální přínosy podobné odebrání práv znamená.

Mobilní služby Google v Číně částečně zablokovány

Dle společnosti Google byly o víkendu v Číně částečně zablokovány její mobilní služby. Vyplývá to z tabulky na webu, který společnost Google ustanovila ke sledování aktuální situace.

Francouzský proti-pirátský zákon zvýšil pirátství o 3 %

Pokud jde o porušování autorského zákona (či jak se populárně říká „pirátské stahování“), pak došlo ve Francii s nasazením nového zákona „3x a dost“ ke zcela opačnému účinku, než jaký společnosti vynucující legální nakládání s obsahem očekávaly.