Stahujete nejzajímavější novinky z března 2013

Na download portálu MujSoubor.cz každý měsíc přibyde více než 100 nových programů. Trojici těch nejzajímavějších, které měly na portálu premiéru v minulém měsíci, si teď představíme.

ICQ 8

ICQ 8Kdysi tak populární kecálek ICQ dnes už má to nejlepší za sebou. Samotná přímá komunikace už je prostě málo, lidé čím dál častěji dávají přednost komplexnějším službám, ke kterým je chat, nebo posílání zpráv přidáno jen tak „mimochodem“. Přitom ICQ nabízí mnohem více, než většina ostatních programů, nebo třeba sociálních sítí. S osmou verzí, která je zatím dostupná pouze v angličtině, však může přijít zlom, který ICQ ještě pár let udrží na špici, respektive ho tam opět vrátí.

Zásadního přepracování se dočkal vzhled aplikace, který je teď čistší a přehlednější. Už v minulých updatech byla přidána podpora pro oblíbený Gtalk a Facebook chat (zvládá samozřejmě i čtení statusů), takže si z ICQ pokecáte opravdu takřka s každým, pro koho nejsou moderní komunikační nástroje španělskou vesnicí.

Samozřejmostí je zachování hlasové i obrazové komunikace, ale pro takové účely pravděpodobně ICQ nikdy nebude příliš vyhledávané, neboť na tomto poli neohroženě vládne Skype. Díky tomu, že si ICQ můžete stáhnout na takřka jakoukoliv platformu a podporováno je i více spuštěných instancí naráz, jde stále o jeden z nejlepších chatovacích programů na trhu, kterému omlazení ve verzi 8.0 výrazně prospělo.

Stáhnout ICQ8

RipTunes YouTube to MP3 Converter

RipTunes YouTube to MP3 ConverterRipTunes YouTube to MP3 Converter je nejlepší software pro ukládání zvukových stop z videí na YouTube, který jsme zatím viděli. Jeho interface je absolutně jednoduchý, stejně jako jeho používání. Stačí do vyhledávání zadat váš okruh zájmu (hodí se hlavně pro stahování písniček, ale to je také 90 % náplně práce podobných programů) a vybrat konkrétní video, ze kterého chcete hudbu ripovat.

Všechny stahované písničky se vám zobrazí v záložce Queue, ale to jen v případě, že máte opravdu pomalý internet, protože stažení jinak probíhá velmi rychle, v řádu desítek sekund. Výsledné MP3 pak můžete snadno přímo v programu konvertovat do formátů vhodných pro vyzvánění v mobilech s androidem, nebo iOS od Apple.

Stáhnout RipTunes YouTube to MP3 Converter

Kingsoft Office Suite Free 2012

Kingsoft OfficeHledáte-li alternativu ke komerčnímu Office od Microsoftu, určitě nepřehlédněte ani řešení od Kingsoft. Office Suite Free 2012 je vynikající balík kancelářských programů. Ty jsou tři:

  • Writer – Textový procesor
  • Spreadsheets – Tabulkový procesor
  • Presentation – Tvorba prezentací

Všechny tři jsou do vysoké míry kompatibilní s Wordem, respektive Excelem a Powerpointem, takže není problém editovat dokumenty vytvoření v jednom balíku alternativou od konkurence. Společně s cenovkou nastavenou na krásných 0 Kč jde o největší lákadlo Kingsoft Office Suite, ale rozhodně ne o jediné. Zaujaly nás i další vlastnosti a schopnosti:

  • Jednotlivé dokumenty se otevírají jako záložky, ne nepodobné těm v internetových prohlížečích
  • Obsahuje konvertor do PDF, ale dokáže ukládat i prezentace do formátu .doc
  • Pokročilá drag-and-drop editace řádkování a odsazení konkrétních odstavců
  • Umožňuje vkládat do dokumentů vodoznaky

Konkurence pro Microsoft Office je tak už opravdu velmi silná a početná – mimo prověřeného OpenOffice.org a jeho odnože LibreOffice existuje ještě jedna plnohodnotná alternativa v podání Kingsoftu. Zatímco Microsoft Office je opravdu nejmocnějším balíkem kancelářských programů, všechny tří výše zmíněné alternativy postačí 90 % uživatelů, kteří tak ušetří několik tisíc korun za nákup MS Office.

Stáhnout Kingsoft Office Suite Free 2012

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru