Save Complete: vylepšené ukládání stránky pro Firefox

Ani nejnovější dostupná verze Firefoxu 3 nepřinesla možnost kompletního uložení webové stránky. Největší slabinou ukládacího mechanismu je naprostá ignorace kaskádových stylů. Vzhledem k tomu, že dnes prakticky každý web kaskádové styly využívá, je uložení stránky bez nich k ničemu. Uložená stránka pak obsahuje jen HTML kód, jehož obsah je bez kaskádových stylů nepřehledný a špatně čitelný.

Pokud tedy webovou stránku chcete v prohlížeči Firefox uložit v podobě, v jaké je zobrazena přímo na webu, je nutné doinstalovat potřebné rozšíření. Jistě, při ukládání stránky pomocí funkce Soubor|Uložit stránku jako si můžete zvolit i uložení kompletní webové stránky. Ovšem zkopírování všeho potřebného do počítače tím nedosáhnete.

Instalace a použití doplňku Save Complete

S ukládáním kompletní podoby webové stránky do počítače vám pomůže rozšíření Firefoxu nazvané Save Complete. Načtěte si odkazovanou stránku a klepněte na tlačítko Přidat do aplikace Firefox. Potvrďte instalaci rozšíření v dialogu klepnutím na tlačítko Instalovat nyní. Po restartu prohlížeče pak bude Save Complete připraven k použití.

Práce s ním je snadná. Načtěte si webovou stránku, kterou chcete uložit, klepněte do nabídky Soubor a zvolte funkci Save Complete Page As.

Save Complete: vylepšené ukládání stránky pro Firefox

Rozdíly

Pokud si nejste jisti, jaký je rozdíl mezi běžně uloženou stránkou a stránkou uloženou přes Save Complete včetně všech připojených kaskádových stylů, pak se podívejte na následující obrázky. Jako první je zde webová stránka načtená přímo z internetu:

Save Complete: vylepšené ukládání stránky pro Firefox

Nyní koukněte na podobu stránky www.extrawindows.cz uložené pomocí běžné funkce ve Firefoxu 3:

Save Complete: vylepšené ukládání stránky pro Firefox

A nakonec můžete předchozí dvě porovnat s podobou stránky uložené pomocí rozšíření Save Complete:

Save Complete: vylepšené ukládání stránky pro Firefox

Využití Save Complete

Rozšíření Save Complete využijete i k jiným účelům, než je archivace stránek. Nabízí se také využití pro webdesignéry, kteří potřebují ladit kaskádové styly. Známé rozšíření Web Developer občas při online úpravách kaskádových stylů špatně zobrazí webovou stránku, zejména v případě, že tato stránka používá více stylů. Použití CSS editoru s možností práce přímo na FTP zase zatěžuje server, navíc neustálé načítání stránky z internetu pro kontrolu úprav není nejrychlejší.

Stránku uloženou pomocí Save Complete můžete zobrazit v různých prohlížečích a kaskádové styly tak upravovat přímo na lokálním počítači. Je zde nicméně jedno ale, kterým je skutečnost, že při uložení stylů dochází ke změně cest k obrázkům. Upravený soubor tak nemůžete jednoduše zkopírovat zpět na web. Pokud vám však jde jen o odladění pozice nějakého prvku stránky v různých prohlížečích, pak vám Save Complete nabízí jeden z možných způsobů, jak si s tím poradit.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Mne sa velmi zalubilo extension ScrapBook - ulozenu stranku umoznuje osekat o zbytocne elementy. Vhodne je to predovsetkym, pre ukladanie celych clankov alebo pre webdeveloperov, ktory si tak mozu zo stranky odlozit napr. zaujimave CCS menu a pod. Urcite vyskusajte.

Napr. clanok z tej istej stranky - shoot.

návštěvník

vidím že máte problémy s ukládáním webových stránek ale to už je přece dávno vyřešené......Já už toto řešení používám nějaký ten pátek (rok a půl,asi) Dovolil jsem si pluginy malinko upravit oproti originálu.
Stručné info a odkaz ke stažení >>> http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=25016

návštěvník

Zdravím....tak jak Vám vyhovují pluginy pro Firefox?
myslím že to ukládání do "maff" není špatné.Je to vlastně zazipované...jednoduché,praktické.Škoda že se zatím tento modul více nerozšířil.Chtělo by to větší propagaci,spousta lidí vůbec nechápe proč to používat,výhody.Microsoftí Explorer umí ukládat do "mht",pokud vím bylo to vytvořeno jako možnost posílat webové stránky emailem.Možnost ukládat do jednoho souboru ve Firefoxu dlouho chyběla.

návštěvník

Jasně to není.V současné době nemám v provozu comp ale hned jak půjde mrknu se na to a ozvu se.

návštěvník

Chcel som to instaloat a poslalo ma to do kytek - pry to neni kompatibilni s FF11.0

Profile picture for user Jan Polzer

S nejnovějším Firefoxem to opravdu kompatibilní není. Koukněte se do diskuzí pod tímto pluginem, jsou tam zmíněna alternativní řešení.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru