Safari 3.1 je venku (screencast)

Apple uvolnil novou verzi svého webového prohlížeče Safari. Všude se dočtete nadšeně hovořící články a komentáře o tomto prohlížeči. Důraz je věnován hlavně na uživatelské rozhraní, zajímavé funkce a vynikající rychlost načítání webových stránek. Nejsem přítelem těchto pochvalných ód, nestanu se ani přítelem nového Safari. Na rozdíl od některých svých novinářských kolegů, kteří v zápalu boje o vydání první zprávy jenom cvičeně přebrali grafy ze zahraničních webů, jsem Safari vyzkoušel v praxi.

A musím říci, že mě rozhodně tak moc nezaujal. Na rozdíl od minulé verze mi ve Windows sice už nepadá, nicméně načítání webových stránek je o dost pomalejší než ve Firefoxu nebo Internet Exploreru 7. O Opeře ani nemluvě. Přesto věřím, že si Safari nějaké příznivce z anglicky mluvící části uživatelů najde.

Funkcemi se podobá Firefoxu a SeaMonkey v základní podobě - nabízí prohlížení v několika panelech, správce stahování, velmi pěkně zpracovaného správce záložek, podporuje načítání RSS, nabízí ukládání hesel a práci v tzv. utajeném režimu. Během něj nejsou do počítače ukládány stopy po vaší činnosti na internetu. Že by to tedy byl ideální prohlížeč do zaměstnání? ;-)

Video mnohdy řekne více než tisíc slov, jak praví otřepaná fráze. Připravil jsem tedy asi pětiminutový screencast, na kterém uvidíte prohlídku uživatelského prostředí nového Safari.

Video bylo odstraněno

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

ja som tomuto prehliadacu dal sancu, ale pokial nebude:
1. vediet otvarat odkazy v novych taboch a nie oknach, aj napriek roznym kombinaciam nastavenia, nefunguje ani stredne tlacitko mysi, tak nechcem
2. pokial nebude vediet blokovat tu ohavnu velku flash reklamu, tak nechcem
3. pokial bude pismo, ktore prehliadac zobrazuje, take hnusne, akoby rozmazane, tak nechcem...

ak tieto tri veci napravia, tak mu dam sancu dlhsiu ako vcera vecer pol hodinku...

návštěvník

Technologicky jistě zajímavý prohlížeč, ale mě osobně nesedí ten OSX-like vzhled, ačkoliv jinak se mi prostředí OS X líbí. Pokud se jednou jedná o aplikaci pro Windows, melo by to respektovat prostředí Windows, určité ve Windows zažité věci, atd. Tento názor ostatně zastávám i u různých jiných "natvrdo oskinovaných" aplikací, které často dodávají různí výrobci TV a zvukových karet a tak podobně. Ať tam je možnost si zvolit vzhled, ale ať je tam i možnost použít výchozí vzhled podle nastavení systému, aby tam ta aplikace tak nějak "zapadala"...

návštěvník

nevím ale já mám úplně jiné zkušenosti se Safari:
rychlost, bezkonkurenčně nejrychlejší jak spoušetění, tak načtení stránek, člověk tomu ani nechce věřit, je to pink - pink (tomu se žádný prohlížeč nevyrovná)

otvírání strábnky do nového tabu, klinutím prostředním tlačítkem (kolečkem) sice není možné nstavit, ale je to výchozí chování, alespoň u mně (možná jsi něco špatně nastavil)

fonty - chce to nastavit vzhled a chování (jinak je to na LCD a jinak na CRT), pak už je to OK

integrace vzhledu s windows by byla sice fajn, ale Apple vyrábí hezký hw a sw a to se s "modrým E!E" základního XP skinu neslučuje

perfektní je možnost si "natáhnout" text areu, když se člověk "rozepíše"

mńamková je animace při přidávání linku do bookmarků, ale nahouby je to, že se bookmarky nezobrazují v menu (jsou tam jen příkazy pro práci s bookmarky) takže si člověk musí vždy otevřít stránku s bookmarky do nového tabu a teprve pak si vybrat link a na něj kliknout (ale stránky s bookmarky je fakt povedená a má i vyhledávání)

také RSSko je povedené

velká škoda je, že kontrola pravopisu je zatím jen anglická, jinak by Safari šlo používat naprosto bez problémů

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru