Pohodlné a rychlé sdílení čehokoli pomocí CloudApp

Pomocí aplikace CloudApp můžete velmi rychle a pohodlně nasdílet téměř jakýkoli obsah – od obrázků, screenshotů, částí textů, běžných souborů až k odkazům na oblíbené weby. Skládá se z desktopové části a webové služby.

Reklama

Když jsem před asi rokem viděl aplikaci CloudApp, tak jsem si ji nainstaloval, posléze nepochopil a nepoužíval. Před pár dny jsem jí dal znovu šanci a hle – když správně pochopíte, o jak užitečného pomocníka se jedná, určitě si jej v počítači už necháte.

Nástrojů a služeb pro sdílení obsahu v cloudu je dnes celá řada. Všichni určitě znáte Dropbox nebo SkyDrive. CloudApp je trošku z jiného těsta. Nejde jí o to, aby vám v počítači nabídla složku, jejíž obsah se automaticky nahrává na internet. Ani nesynchronizuje alba fotografií mezi počítačem a třeba mobilním telefonem.

CloudApp slouží k rychlému sdílení souborů a obsahu v původním slova smyslu. Nejčastějším scénářem použití je asi toto: Potřebujete někomu poslat obrázek nebo text, část kódu a nechcete jej posílat e-mailem (zdržuje to). V tom případě obrázek nebo jakýkoli jiný soubor přetáhněte na ikonku CloudApp, obsah se automaticky nahraje do vašeho úložiště a do schránky se vám zkopíruje odkaz na něj.

CloudApp

Sdílení obrázků a textů

Já jsem začal CloudApp využívat ve spojení s nástrojem pro snímání a poznámkování screenshotů v nástroji Skitch. Pokud někomu posíláte screenshot s nějakou poznámkou, obvykle má takový soubor omezenou platnost, po pár dnech je k ničemu a je zbytečné jej posílat mailem a navyšovat tak prostor pro archivaci poštovní schránky.

S využitím prográmku CloudApp tak mohu obrázek rovnou ze Skitche přesunout na ikonku CloudApp, obrázek se nahraje a hned mám k dispozici odkaz, na kterém je obrázek sdílen. Podobně lze sdílet texty. Označíte text v libovolném programu, v liště klepnete na název programu a vyberete Služby > Upload with CloudApp.

Tedy v jakémkoli... Ve Wordu to nefunguje, v běžných textových programech nebo webovém prohlížeči je to bez problému.

Jak je to se zabezpečením?

CloudApp nabízí dva druhy odkazů vedoucích na sdílenou položku. Výchozí je delší, u kterého je nižší šance, že jej někdo odhadne a dostane se na váš sdílený soubor.

Jak jste možná pochopili, CloudApp tedy není neprůstřelný cloudový trezor, do kterého byste si mohli kopírovat nějaké zálohy dokumentů. Je to opravdu jen pro rychlé nasdílení nějakého nepříliš citlivého obsahu, který následně smažete. Hodí se tedy pro screenshoty, kousky kódu a podobně.

Webové rozhraní CloudApp

Po přihlášení do webového rozhraní se vám nabídne přehled souborů nasdílených v úložišti CloudApp. Ten je rozdělen podle typu jednotlivých souborů a nechybí zde jednoduché nahrávání souborů nových.

CloudApp

Stávající data odsud lze samozřejmě mazat.

Placená vs. zdarma dostupná varianta

V tuto chvíli se ještě rozhoduji mezi bezplatnou a placenou variantou CloudApp. Bezplatná verze umožňuje denně sdílet 10 položek, přičemž maximální velikost jednoho nahrávaného souboru je 25 MB. Placená verze nabízená za 15 USD na tři měsíce nebo 45 USD na rok počet sdílených souborů neomezuje a velikost jednoho souboru stanoví na 250 MB (což vzhledem k smyslu použití CloudApp plně dostačuje). Navíc vám umožní odkazy pro sdílení generovat s využitím vaší vlastní domény.

Program najdete na getcloudapp.com nebo v App Store.

Zajímavá je také možnost tvorby dalších rozšíření pro CloudApp, kdy pomocí klávesových zkratek a Raindrop API můžete vytvořit další scénáře sdílení položek z vašeho počítače.

Reklama

Komentáře

A je možné do aplikace přidat i nějaké kontakty, aby bylo možné nasdílený obsah rychle poslat kolegům, známým apod. ?

Myslíte to tak, že po nasdílení položky by se něco hned poslalo kamarádům, kolegům? To ne. Ono to funguje tak, že jakmile něco uploadujete, hodí se vám do schránky systému odkaz na sdílenou položku. Kam a jak ho pošlete, je na Vás.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář