PDF Combiner: jak spojit vice souborů PDF do jednoho

Vytvořit dnes soubor PDF zdarma není problém, kancelářské programy z Microsoft Office i OpenOffice.org mají podporu PDF zabudovanou. Co ovšem dělat v případě, že potřebujete spojit více souborů PDF do jednoho? Stačí spustit přenositelný program PDF Combiner.

Není to tak dlouho, co se mě někdo ptal, jak by se dalo spojit více souborů PDF do jediného. Tehdy jsem odpověděl něco ve smyslu, že řešením je placený Adobe Acrobat s možností vytvářet jak tzv. portfolia, tak PDF jednoduše spojovat do nového. A že jsou i bezplatné alternativy.

Dnes se na jednu takovou bezplatnou alternativu podíváme. Program PDF Combiner je zdarma dostupný nástroj, jehož jediným úkolem je posloužit vám při spojování souborů PDF. Program je k dispozici ve dvou verzích, a sice s instalátorem a jako přenosná aplikace. Tu stačí rozbalit ze staženého archivu a spustit. Můžete ji tak nosit třeba na USB paměti.

Jak spojit více PDF do jednoho

Spusťte PDF Combiner a klepněte na tlačítko Add files. Vyberte dva nebo více souborů PDF, které chcete spojit. PDF Combiner podporuje také přetažení PDF například ze správce souborů. Tlačítky Move up a Move down přesuňte soubory označené v seznamu tak, abyste dosáhli pořadí, v jakém je chcete spojit do výsledného PDF.

Nakonec klepněte na tlačítko Combine PDF's a uložte spojený soubor. Pro kontrolu si jej můžete nechat automaticky otevřít v asociovaném prohlížeči.

PDF Combiner

PDF Combiner rychle spojí více souborů PDF do jednoho

Combine PDF pracuje ve všech Windows od verze 2000 nahoru, tedy i v XP/Vista/7. Pro stažení použijte výše uvedený odkaz směřující na stránky autora. Vzhledem k ne příliš originálnímu (zato výmluvnému) názvu je na internetu mnoho jiných programů nazvaných PDF Combiner. Spousta z nich je placených.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Díky, znám. Respektive znal jsem. Nějak jsem na PDFTools poslední dobou zapomněl :-)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru