PDF Signer – elektronický podpis PDF dokumentů

Dokumenty ve formátu PDF se rozšířily jako v podstatě bezproblémový formát pro výměnu elektronických dokumentů mezi různými platformami. Využijte možnosti je digitálně podepsat a potvrdit jejich autenticitu.

Elektronický podpis zhotovíte pomocí certifikátu a softwaru pro elektronický podpis. Doporučeny jsou pouze kvalifikované certifikáty vydané certifikačními autoritami, které jsou zaručeny státem. Kvalifikovaný certifikát může být vydán na osobu (po předložení občanského průkazu), či na zaměstnance (vyžadován občanský průkaz + potvrzení od zaměstnavatele). Existuje také systémový certifikát, kterým jsou automaticky podepisovány odchozí dokumenty z firemního softwaru.

Elektronickým podpisem můžete podepisovat všechny formáty dokumentů od PDF přes textové formáty až po obrázky. Elektronický podpis je jedinečným řešením, které určí příslušnost dané osoby (certifikátu) ke konkrétnímu dokumentu.  Pokud jsou používány pouze kvalifikované certifikáty vydané certifikačními autoritami, podvržení či duplikování elektronického podpisu je téměř nemožné.

Podepisování PDF s PDF Signerem

Pro rychlý podpis jednoho nebo více dokumentů ve formátu PDF využijete například jednoduchý prográmek PDF Signer. Zvládá i podepisování více dokumentů najednou, takže s ním bez problémů podepíšete celé složky s PDF dokumenty.

Prvotní nastavení vyžaduje zadání cesty k certifikátu, poté je již program připraven k použití. Aniž byste program dopředu spouštěli, přetáhnete daný dokument či složku s více dokumenty PDF na ikonku a vybrané dokumenty se automaticky podepíší a uloží do stejného umístění jako nepodepsaný dokument respektive dokumenty.

PDF Signer

PDF Signer

S PDF Signerem můžete podepisovat viditelným i neviditelným elektronickým podpisem dovnitř dokumentu. Kontroluje vlastnosti certifikátu jako je jeho platnost, zda je certifikát určen k podpisu nebo zda se jedná o kvalifikovaný certifikát.

Program je uživatelsky jednoduchý na obsluhu, instalátor je dostupný jako balíček MSI. PDF Signer je placený program jeho licence je vázána na jméno počítače. Spustíte jej ve Windows XP/Vista.

Zkušební verzi ke stažení najdete na webu www.recomando.cz/elektronicky-podpis.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru