Jak vyplnit daňové přiznání? Online v PDF

Vyplňování daňového přiznání je jedna z nejméně příjemných věcí v životě podnikatele i řady zaměstnanců. Vyplnění daňového přiznání vám teď ulehčí online formuláře s automatickými výpočty v PDF přímo na webových stránkách Ministerstva financí.

Vyplňování daňového přiznání je nepříjemná záležitost z několika důvodů. Jednak je to samotná jeho podstata a nutnost platit daně, ovšem současná společnost by bez výběru daní těžko mohla fungovat. Druhou nepříjemností je pro někoho příliš složité vyplňování a přepočítávání čísel ve formuláři tak, aby vše navzájem sedělo. Navíc při vyplňování papírového formuláře pomocí propisky snadno uděláte chybu.

S druhými dvěma zmíněnými záležitostmi při vyplňování daňového přiznání se vám snaží pomoci různé účetní programy. Pokud to ten váš nesvede, nechcete investovat do lepšího a ani nemáte daňového poradce, pak jistě uvítáte bezplatnou pomůcku v podobě interaktivního formuláře daňového přiznání v PDF.

Jak vyplnit Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Přejděte na webovou stránku s Interaktivními formuláři České daňové správy. V prohlížeči narolujte sekci Daň z příjmů fyzických osob a rozklepněte ikonku PDF formuláře u Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2009, resp. u dalších příloh.

Formulář se vám buď stáhne do počítače, nebo se otevře přímo ve webovém prohlížeči s použitím vestavěného Adobe Readeru. Pozor, pokud nepoužíváte jeho aktuální verzi nebo pokud máte nějaký alternativní prohlížeč PDF, například Foxit Reader, je pravděpodobné, že vám online formulář nebude fungovat zcela korektně.

Přiznání k dani z příjmů na webu České daňové zprávy

Přiznání k dani z příjmů na webu České daňové zprávy

Nyní se můžete pustit do samotného vyplňování daňového přiznání. Všimněte si, že řada políček je interaktivních, čili že například obsahují rozbalovací nabídky, ze kterých si zvolíte některou z nabízených možností. Běžná políčka umožňují samozřejmě vyplnění přímo v počítači, zadáním libovolného textu.

Přiznání k dani z příjmů

Přiznání k dani z příjmů

Co je důležité, formuláře daňového přiznání obsahují výpočty a kontrolu vložených dat ve formulářových polích. Kromě toho je lze po vyplnění prostřednictvím Adobe Readeru uložit na disk do počítače, archivovat, vytisknout a odeslat elektronickou cestou. Podat je můžete také pomocí datové schránky s digitálním podpisem.

Tyto online formuláře daňového přiznání se vzhledově shodují s běžnými papírovými formuláři a jsou opatřeny 2D čárovými kódy, ve kterých je na každé stránce zakódován obsah vyplněných políček.

Přiznání k dani z příjmů

Přiznání k dani z příjmů

Na vytvoření interaktivních formulářů nejen pro Přiznání k dani z příjmů spolupracovala České daňová správa se společností AMOS Software, distributorem produktů Adobe Systems.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Velmi uzitecny odkaz. Diky :)

návštěvník

Kdyby někdo potřeboval ještě víc informací k přiznání a dalším hlášení online, dají se najít mimo jiné také na http://www.freelance-market.cz/d/danove-priznani-a-hlaseni-online.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru