Nice Translator: online překladač anglických vět zdarma

Vzpomínám si, jak před pár lety každý, kdo nevládl angličtinou, seděl u internetu s otevřeným slovníkem v ruce. Dnes již naštěstí nemusíme. Postaral se o to sám internet, resp. tvůrci webových stránek. Objevilo se několik online slovníků, které zcela zdarma přeloží anglické věty. Některé podporují i češtinu, jako třeba Nice Translator.

Potřebujete přeložit nějakou anglickou větu a hledáte online překladač, který to zvládne? V současné době si můžete vybrat hned z několika překladačů, které jsou na webu zdarma dostupné. Na slovnik.seznam.cz najdete oboustranný překladač jednotlivých vět nebo výrazů do angličtiny, němčiny a dalších jazyků. Chcete-li překládat celé věty nebo přímo celé webové stránky, pak využijete Google Translator. Na Maxiorlovi jsem kdysi zmiňoval i Live Translator od Microsoftu - ten bohužel češtinu nepodporuje.

Pro překlad celých anglických vět do češtiny se jako nejlepší jeví asi Google Translator, i když ten považuji spíše za univerzálnější nástroj vhodný spíše pro překlad celých webů - stačí do lišty prohlížeče přetáhnout speciální tlačítko. Online překladač Nice Translator je někde mezi překladačem od Seznamu a právě Google Translatorem. Překládá celé věty (tedy více než odstavec), ale nepoužíval bych jej pro překlad celých článků.

Online překlady vět do různých jazyků

Na stránce www.nicetranslator.com najdete jednoduché editační políčko, do kterého budete moci psát anglickou větu. Předtím však klepněte na odkaz add/remove a vyberte si jazyky, do kterých chcete svou větu přeložit. Čeština mezi nimi samozřejmě nechybí, slovenské čtenáře Maxiorla potěší, že i jejich jazyk je v tomto překladači vět dostupný.

Nyní můžete začít psát a během psaní sledovat, jak postupně přibývají překlady v navolených jazycích. Výhodu oproti Google Translatoru vidím v tom, že takto překládáte věty do více jazyků naráz.

Online překladač anglických vět Nice Translator

Online překladač anglických vět Nice Translator

Mimochodem, na screenshotu si můžete všimnout, že jsem do políčka pro překlad zadal českou větu místo anglické. Pro Nice Translator to není problém, použitý jazyk se totiž pokusí automaticky rozpoznat, takže nemusíte překládat jen z angličtiny, ale i do ní nebo s použitím jakékoli jiné podporované kombinace jazyků.

Online překladač na vašem webu

Pokud se vám překladač vět (nejen) anglických vět Nice Translator líbí, můžete si jej umístit přímo na svůj web. Na spodu stránky najdete odkaz na plugin pro WordPress, případně na kód, který můžete vložit do jakékoli webové stránky - stačí klepnout na Web Widget a zkopírovat na svůj web zobrazený JavaScriptový kód.

Překlady na internetu jsou výborná věc pro každého, kdo si potřebuje přečíst stránku v cizím jazyce nebo přeložit jednotlivé věty. Nemusí jít přitom o překlady z angličtiny, spoustu užitečných informací ukrývají i weby v dalších jazycích. Docela by mě zajímalo, jestli jste v minulosti používali placené překladače webových stránek, jako byl třeba Eurotran. Myslíte si, že placený překladač s omezeným výběrem jazyků může dnes ještě obstát?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Pro ty co neumí anglicky (jako já) jde překladač i v češtině. Tady je adresa:
http://czech.nicetranslator.com/lowres.php

Možná placený překladač přežije v cizině, v Čechách asi ne. Náš národ je tak trochu "jiný".
l.lenek

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru