MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Máte vlastní doménu a hledáte webhosting? Pokud na této doméně nepotřebujete provozovat rozsáhlý web, ale chcete pouze vytvořit jakousi firemní vizitku s několika informacemi nebo klasický MFA (Made for AdSense) web, možná vás bude zajímat nová služba MiniWeb od Czechie. Pro vaši vlastní doménu totiž nabízí webhosting zcela zdarma.

Tento webhosting není klasický, kdy dostanete podporu technologií jako je PHP nebo ASP.NET, FTP přístup a určitý prostor na disku serveru. Hosting zdarma v podání služby MiniWeb slouží k něčemu jinému. Přirovnal bych jej k parkování domény. Na doméně může fungovat jedna jediná stránka, jejíž obsah si ale libovolně vytvoříte.

MiniWeb tedy není klasický webhosting, ale ani klasický parkovač domén, jako například SEDO. Tam jste omezeni nastavením vzhledu a reklamami, které se zobrazují. U MiniWebu si vzhled nastavíte podle svých představ, do stránky vložíte kód pro Google Analytics i reklamy z AdSense nebo jiného systému. To vše v jednoduchém uživatelském prostředí.

Webhosting zdarma pro méně zkušené

Jednou z typických rolí uživatele MiniWebu je řemeslnická firma, která nemá žádné velké požadavky na webové stránky. Přesto by ráda nechala svůj otisk na internetu. V takovém případě si pořídí doménu, dostane přístup k administraci MiniWebu a začne s úpravami.

MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Po přihlášení klepnete na nastavení Vizitky, vyberete si z některého z předpřipravených vzhledů webu, vyplníte několik položek formuláře a zmáčknete Potvrdit. V ten okamžik jste právě vytvořili vlastní webové stránky a zdarma jste je umístili na webhosting MiniWebu.

MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Parkování domény zdarma

MiniWeb nabízí i klasické parkování domény. Stačí se v administraci přepnout do příslušného nastavení, zvolit jednu ze šablon a nastavení uložit. Na výběr jsou buď šablony s logem Czechie nebo jednoduchý text, který zobrazí adresu vaší domény.

MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Hosting zdarma pro zkušenější

Pokud si s nastavením svojí stránky budete chtít trochu pohrát, pak samozřejmě můžete. Výchozím nastavením MiniWebu je totiž Stránka. Zde najdete známý editor TinyMCE, který umožňuje vložení obsahu webové stránky jak ve vizuálním režimu, tak pomocí HTML.

MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Kdo chce doplnit kaskádové styly, má možnost. Stačí rozbalit políčko CSS a zadat patřičný zápis tříd a elementů kaskádových stylů. S těmito prvky lze již dosáhnout poměrně kvalitní webové stránky - bez navigační struktury, ale dostačující pro velice jednoduchý firemní otisk na internetu.

MFA weby, podpora pro SEO

MiniWeb má ještě jedno zajímavé využití. Pokud vlastníte doménu s atraktivním názvem, ale nechcete na ní zatím rozbíhat žádný další projekt, můžete vytvořit alespoň jednoduchý obsah, který naláká vyhledávače a případně vložit reklamu. Doména možná vydělá alespoň na svou cenu.

Osobně nemám MFA weby příliš v lásce, řekl bych, že zbytečně zahlcují internet nepotřebnými a duplicitními informacemi, navíc se většina z nich nikdy neprodá a některé ani nevydělají na provoz. Jiným zajímavým využitím stránky s doménou a hostingem zdarma na MiniWebu však může být podpora pro váš vlastní web, například e-shop.

V řadě knížek a příruček o SEO se dočtete, že je dobré vytvořit podpůrné weby věnované nějakým produktům a z těchto jednoduchých webů pak odkazovat do vašeho e-shopu. Právě MiniWeb je pro něco takového přímo ideální. Hosting je zdarma, platíte tedy jen za zřízení domény. A pokud má sloužit k podpoře nákupů, měly by se pár stokorun, které za doménu zaplatíte, velice brzy vrátit.

Nastavení MiniWebu nabízí i editaci položek v hlavičce kódu stránky a jednoduchou statistiku v podobě počitadla přístupů. Chcete-li web provázat s Google Analytics, stačí se přepnout do nastavení a zadat identifikátor z měřicího kódu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Důležitou podmínkou je mít doménu spravovanou Czechií.

Profile picture for user Jan Polzer

Jo, ale asi nikdo nemůže čekat, že to budou dělat pro domény, které nespravují, jako charitu...

Profile picture for user Jan Polzer

Nemyslím, že by to mělo být v perexu. Pokud to chcete využít u domény, kterou již máte, stačí si ji k Czechii převést. Nevidím v tom problém. Pokud o takovém problému víte, napište.

Mimochodem, nechci prudit, ale pokud kladete otázku a využíváte odkazu na svůj web, je slušností se alespoň podepsat...

návštěvník

Takže, co použít, pokud musím mít doménu u ACTIVE24 a hodila by se mi podobná funkčnost a nemám zrovna v lásce společnost Google?

návštěvník

Můžu použít jejich službu Google Sites. Každopádně, zkoušel jsem třeba Webnode a to je systém, který se pro něco takového nedá dost dobře použít (tedy dá, ale ne bez podrobného studování jejich systému šablon, na což nemám náladu ani čas) a doména je směrována pouze přes CNAME, takže hledám dál. Potřebuji jen vytvořit stránku, která bude informovat, zde zde něco v budoucnu bude.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru