Redirect.host: jak přesměrovat doménu i bez hostingu

Neuvěřitelně mi vadí, že většina doménových registrátorů nenabízí jednoduchou možnost, jak doménu přesměrovat na libovolnou adresu. Naštěstí je tu jedna nová služba od provozovatele Subregu, kterou využije každý. A zadarmo.

Znáte to. Koupíte si pomlčkovou a bezpomlčkovou variantu své víceslovné domény, na jedné provozujete web a druhou byste rádi přesměrovali. Jenže registrátor to neumí. Jiný třeba ano, ale nutí vás zabrat jeden slot v rámci svého multihostingu. Další zase neumí přesměrování v podobě, v jaké potřebujete.

Já to řešil u svých projektů jednoduše. Mám server, takže jsem prostě vytvořil novou doménu a doplnil do ní přesměrování přes .htaccess nebo PHP skriptík. Ale není to ono.

A před pár týdny jsem narazil na Redirect.Host. Zaregistrujete se, zadáte doménu, vyberete způsob přesměrování a máte hotovo. Nad to vám pak přidá sledování statistik přístupů na doménu, rozdělenou dle států, robotů či lidských návštěvníků. Neocenitelná pomoc pro každého, kdo kupuje exspirované domény kvůli zvýšení návštěvnosti jiných svých projektů.

Jak přesměrovat doménu s Redirect.Host

Doménový koš?

Jestli jsem vše správně pochopil, tak Redirect.Host neřeší přesměrování vašich e-mailů. Ale ve chvíli, kdy na něj přesměrujete i MX záznamy své domény, bude sledovat přicházející elektronickou poštu a zobrazí vám kdy, na jakou doménu, od koho, komu a s jakým předmětem bývaly mohly e-maily chodit. To se také hodí.

Povedená služba pro přesměrování domény

Více toho sice Redirect.Host v tuto chvíli nenabízí, ale i tak je to více, než umí většina registrátorů domén v našich končinách. Líbí se mi. Využil jsem ji pro několik svých mrtvých projektů a domén. Líbila se i klientům, kterým jsem ji už stihl doporučit.

Recenze či článek by měl vždy zmínit i slabší stránky. Snad jediný problém, které s Redirect.Host ale mám, je cena. Tak nějak začínám být ostražitý vůči bezplatný službám. I kdyby to stálo měsíčně nějaký ten dolar, bude to mít smysl. Zatím je však zdarma a měla by tak v dohledné budoucnosti i zůstat.

Tip: na stejné téma psal nedávno také Vladimír Pilný v článku Nová česká služba na přesměrování domén.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru