Microsoft Sway – vytvořte si webové prezentace s propojením na OneDrive

Kancelářské aplikace od Microsoftu se objevily v online podobě už před pár lety, a to včetně PowerPointu. Microsoft však nabízí i jiný nástroj pro tvorbu slajdů. Sway je určen speciálně pro webové prezentace.

Reklama

Na první pohled to vypadá, že online aplikace Sway je určena k tomu, abyste ji nechali nasát hromadu fotografií, automaticky je rozmístili a následně z nich vyrobili jednoduchou prezentaci, která bude dostupná na webu a spouštět ji budete ve webovém prohlížeči.

Nicméně to by bylo poněkud podceněním možností, které Sway nabízí. Pracuje totiž i s texty a různými šablonami s rozvržením prvků v prezentaci. A ačkoli toho na první pohled Sway neumí tolik jako oblíbený PowerPoint, výsledné prezentace jsou možná modernější. Lépe totiž zapadají do současného moderního konceptu čistých webů a aplikací bez přeplácaného obsahu s množstvím blikátek.

Jak vytvořit webovou prezentaci ve Sway

Začít se Sway je jednoduché. Na adrese sway.com se přihlásíte svým účtem ke službám Microsoftu (tj. stejným, jako máte třeba k úložišti OneDrive) a můžete začít.

Tip: zkuste si pohrát s tlačítky Remix! a Mood. První náhodně přeskládá položky v prezentaci, druhý pak mění její barvy a typy písma.

K seznamu dříve vytvořených prezentací se dostanete poklepnutí na tlačítko s třemi tečkami v pravém horním rohu Sway. V nabídce, která se objeví, stačí pokračovat položkou My Sways.

Microsoft Sway je k dispozici zdarma. Na úvodní straně, než se přihlásíte, najdete ukázky různých prezentací vytvořených v tomto nástroji.

Reklama

Přidat komentář