MiniTool Partition Wizard: freewarový správce diskových oddílů

Potřebujete-li nástroj pro rozdělení diskových oddílů, můžete si dnes vybrat z celé řady řešení. Jedním z nich je i prográmek MiniTool Partition Wizard. Pomůže se změnou velikosti oddílů, jejich konverzí a rozdělováním disku.
reklama

Je docela zajímavé sledovat, jak jsou rozděleny disky v současných noteboocích. Kouknete-li na kapacitu disku, je na první pohled vidět, že je mnohem nižší, než s jakou je notebook prodáván. Deklarovaný disk v notebooku samozřejmě je, jen jen je rozdělen na několik diskových oddílů, které jsou skryty a slouží například pro obnovení operačního systému.

To můžete vidět i na screenshotech z freewarového správce disků MiniTool Partition Wizard. Kromě základních operací, které nabízí i vestavěný správce diskových oddílů ve Windows, vám pomůže například s formátováním oddílu nejenom do souborového systému čitelného ve Windows, ale i s Ext2/3/4 a linuxovým swap oddílem.

MiniTool Partition Wizard

Základní operace s diskovými oddíly

MiniTool Partition Wizard nabízí všechny základní funkce, jako jsou změna velikosti oddílů, jejich spojování, mazání, kopírování. Nabízí i změnu sériového čísla diskového oddílu. Nechybí konverze mezi GTP a MBR.

Mazání a kontroly

Běžnými operacemi s diskem však nabídka tohoto nástroje nekončí. V případě, že potřebujete z počítače nenávratně odstranit nějaká data, využijete funkci Wipe Disk pro kompletní odstranění dat.

Naopak v případě, že z jakéhokoli důvodu potřebujete prohledat nějaký disk, zda na něm nejsou odstraněné diskové oddíly, použijete funkci Partition Recovery. MiniTool Partition Wizard se vám pak pokusí pomoci.

Pro běžnou údržbu disku je k dispozici funkce Surface Test, která kontroluje stav disku a čitelnost dat.

MiniTool Partition Wizard

Migrace na SSD

MiniTool Partition Wizard je také jeden z nástrojů, po kterých můžete sáhnout v případě, že migrujete z klasického pevného disku na SSD a potřebujete jednoduše převést data na nový disk, včetně operačního systému.

Oproti své placené verzi se tento správce diskových oddílů liší v nemožnosti pracovat s dynamickým diskovým oddílem, měnit velikost clusteru, omezením na 8 TB a tím, že nepodporuje serverové edice Windows.

Program můžete stahovat z jeho domovského webu partitionwizard.com.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru