Jak vypadalo TN.cz v roce 2003?

Více informací se dozvíte na našem zpravodajském portálu TN.cz. Více informací je přichystáno na zpravodajském portálu TN.cz. Tyto a podobné věty slýchají diváci televize Nova několikrát denně. Zmíněný zpravodajský portál běží na adrese, která však nepatřila odjakživa majitelům televize Nova, proto malá exkurze do obsahu webových stránek na této doméně neuškodí.
reklama

Dvoupísmenné domény jsou velmi cenné zboží, nejenom v českém, ale i na zahraničním internetu. Kromě toho, že si lze takovou adresu velmi snadno zapamatovat, lze s krátkým názvem dělat i lepší marketing. To je právě příčina toho, proč toto zpravodajství běží na TN.cz a nikoli na televizninoviny.cz (je tam nicméně přesměrování). Ostatně i slovo televizní by v prostředí internetu znělo poněkud špatně.

Historie domény TN.cz sahá o asi pět let nazpět, do doby, kdy na českém trhu působil telekomunikační operátor a poskytovatel internetového připojení Telenor Networks. Toho později pohltila GTS Novera. Než se však tak stalo, tento operátor provozoval svou webovou prezentaci právě na adrese tn.cz. Jak se měnila v čase? Příliš ne. Trošku nám může napovědět stroj času na archive.org, nicméně většina stránek z archivu je posléze přesměrována na tn.nova.cz a tím veškerý pohled na historii končí.

Pro skutečné internetové badatele tu mám alespoň jeden obrázek, který bylo možno na archive.org získat:

Jak vypadalo TN.cz v roce 2003?

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru