Jak vypadalo TN.cz v roce 2003?

Více informací se dozvíte na našem zpravodajském portálu TN.cz. Více informací je přichystáno na zpravodajském portálu TN.cz. Tyto a podobné věty slýchají diváci televize Nova několikrát denně. Zmíněný zpravodajský portál běží na adrese, která však nepatřila odjakživa majitelům televize Nova, proto malá exkurze do obsahu webových stránek na této doméně neuškodí.

Dvoupísmenné domény jsou velmi cenné zboží, nejenom v českém, ale i na zahraničním internetu. Kromě toho, že si lze takovou adresu velmi snadno zapamatovat, lze s krátkým názvem dělat i lepší marketing. To je právě příčina toho, proč toto zpravodajství běží na TN.cz a nikoli na televizninoviny.cz (je tam nicméně přesměrování). Ostatně i slovo televizní by v prostředí internetu znělo poněkud špatně.

Historie domény TN.cz sahá o asi pět let nazpět, do doby, kdy na českém trhu působil telekomunikační operátor a poskytovatel internetového připojení Telenor Networks. Toho později pohltila GTS Novera. Než se však tak stalo, tento operátor provozoval svou webovou prezentaci právě na adrese tn.cz. Jak se měnila v čase? Příliš ne. Trošku nám může napovědět stroj času na archive.org, nicméně většina stránek z archivu je posléze přesměrována na tn.nova.cz a tím veškerý pohled na historii končí.

Pro skutečné internetové badatele tu mám alespoň jeden obrázek, který bylo možno na archive.org získat:

Jak vypadalo TN.cz v roce 2003?

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru