Jak vyčistit iPhone, iPad a iPod Touch a vymazat z něj smetí

Všichni známe nejrůznější softwarové uklízečky pro mazání nepotřebných dat z počítače. Softwarové smetí ale můžete vymazat i ze svých tabletů iPad nebo telefonů iPhone. Možná se budete divit, až zjistíte, kolik volného místa v nich lze uvolnit.

Reklama

Tablety iPad i telefony iPhone nebo přehrávače iPod Touch jsou v podstatě běžné počítače v netradičním balení. Z toho také vyplývá, že mohou trpět podobnými neduhy jako jejich velcí bráškové notebooky a stolní počítače.

Jedním z takových neduhů je i přítomnost nepotřebných souborů. Kde se berou? Různé aplikace vytvářejí dočasné pracovní soubory a občas je po sobě prostě zapomenou smazat. Někdy úmyslně, jindy chybou programátora, jindy prostě proto, že program zhavaruje z jiného důvodu.

Kromě toho v mobilním operačním systému iOS může vznikat větší či menší množství balastu sloužícího jako cache pro zobrazované webové stránky. Cache, neboli vyrovnávací paměť, obsahuje například obrázky a vzhledové prvky stránek, které si prohlížíte, a umožní jejich rychlejší načítání. Jenže v ní mohou viset i pomocné soubory pro weby, na které jste už dávno zapomněli a již je nečtete. Přítomnost takových souborů je pak zbytečná.

Zapomenout by se nemělo ani na soubory, které zabírají místo, ale nelze je využít, neboť jsou nějakým pozůstatkem nepovedené synchronizace mezi iOS zařízením a počítačem.

A právě pro smazání takovýchto nepotřebných dat v iOS zařízeních slouží program PhoneClean. Je zcela zdarma, spustíte jej ve Windows i na Macu v OS X a rozumí si se všemi zařízeními, na kterých běží iOS – iPad, iPhone a iPod Touch.

Jak vyčistit iPhone, iPad a iPod Touch

Po instalaci programu PhoneClean jej spusťte a přes USB k počítači připojte svoje USB zařízení. Během chvilky by se v okně PhoneClean měl zobrazit graf s informací o volném místě, které momentálně má váš iPad nebo iPhone.

PhoneClean

Klikněte na tlačítko Start Scan a počkejte, než PhoneClean prozkoumá vaše iOS zařízení. Po dokončení kontroly uvidíte výslednou informaci o volném místě, které můžete smazáním nepotřebných souborů získat.

PhoneClean

Můj starý iPad první generace, který už používám minimálně a především pro prohlížení internetu, obsahoval dle PhoneClean 164 MB balastu. Novější iPad třetí generace, který držím v ruce každý den, obsahoval nepotřebných souborů mnohem více – 1,52 GB.

Pro smazání dat ponechejte označeny položky, které chcete ze zařízení odstranit a klikněte na tlačítko Clean Up. Nepotřebná data budou smazána.

Je takovéto mazání bezpečné?

V některých případech jsou hlášeny problémy s určitými aplikacemi, které vytvářejí vlastní alba fotografií. Jiné problémy jsem ale nezaznamenal. Pokud tedy takové programy používáte, pak stačí potlačit mazání špatně synchronizovaných mediálních souborů.

Reklama

Komentáře

Dobrý den
rozhodně ten program není zadarmo možná free verze, která vám sice ukáže kolik by vám smazala
paměti, ale smaže vám ji až si koupíte plnou verzi!!! takže pěknej poděl....

Dobrý den, článek je taky již staršího data a tomu odpovídají informace. V té době byl PhoneClean 2.x, teď je 3.1. Máte pravdu, že trojková verze programu už funguje zadarmo jenom jako demo.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Vždyť to není zadarmo. Jen to provede zadarmo scan a pak po kliknutí na "CLEAN" to odhodí na zaplacení min.29 doláčů a ještě ke všemu jen na rok....dík, to je teda tip.

Kdybyste si přečetl můj komentář nad Váma, tak byste si ušetřil psaní...

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

http://phoneclean.software.informer.com/download/

tady jsem ted stahl 2.2 verzi a vycistil 8g z moji 5iphona,mam ios 8
tak at vam slape stejne dobre jako mne

hooj

Přidat komentář