Vyplatí se koupit si nový iPhone SE 2020?

Nový „levný” iPhone zaujme všechny, kteří chtějí spolehlivý přístroj za méně peněz. Vlastník ale bude muset oželet Face ID nebo některé režimy ve fotoaparátu.

Jen, co byl nový iPhone SE s mírným zpožděním spuštěn na konci dubna 2020 na trh, už si získal řadu pozitivních hlasů. Kritici o ně mluvili jako o nadupaném telefonu za opravdu dobrou cenu. V České republice momentálně seženete základní 64GB verzi mezi 12 až 13 tisíci Kč.

Pokud uvažujete nad koupí nového telefonu a nepotřebujete ty nejnovější technologické vymoženost a zbytečně velké obrazovky, iPhone SE se zdá být telefonem přesně pro vás. Radost udělá těm, kteří v současné době vlastní starší iPhony, jako jsou iPhone 6S, 7 nebo 8.

Co byste o iPhonu SE 200 měli vědět dřív, než si ho koupíte?

Menší velikost

Po zveřejnění modelů z řady iPhone 11 byly kritici za jedno v tom, že Applu chybí telefon s menšími rozměry. Všechny „jedenáctky” byly dost velké. Základní model – iPhone 11 – má velikost displeje 6,1 palců. Pokud jej například srovnáme s relativně oblíbeným iPhonem 8, je to velký rozdíl. Osmička má totiž jenom 4,76palcový a 8 plus 5,5palcový displej. SE 2020 má stejně rozměry jako iPhone 8. Pro řadu lidí je to dobrá zpráva. Konečně mají opět iPhone, který se jim vejde do jedné ruky nebo do kapsy. Jde ale o celoskleněný telefon, proto je kryt na iPhone SE 2020 nezbytností.

Tlačítko home

SE 2020 má tedy téměř na chlup stejné tělo jako iPhone 8 a i na něm tak najdete tlačítko Home, které na iPhonech od „desítek” výše chybí. Majitelé novějších telefonů jsou toho názoru, že je tlačítko Home na obtíž, a že zbytečně zmenšuje obrazovku. Pro někoho, kdo je na něj zvyklý, ale může být díky němu používání telefonu intuitivnější.

iPhone SE 200

IPhone SE má na zadní straně jenom jednu čočku zatímco iPhone 11 Pro hned tři. Zdroj: unsplash.com

Chybí Face ID

Technologie jde neustále vpřed a dneska už je normální, že na nových telefonech je přítomná i tvářová biometrie. Člověk se tak přihlásí pohodlně, aniž by musel něco mačkat. Tato technologie je na iPhonech v podobě Face ID přítomná od desáté modelové řady, ale na iPhonu SE 2020 chybí. Touch ID je ale zachováno. Kromě číselného pinu, se tak můžete přihlásit prostřednictvím otisku prstu.

Čip jako z jedenáctek

Největší výhodou iPhonu SE je jeho mozek. Čip A13 Bionic je ten stejný inovativní čip, jaký se nachází také v iPhonech 11. Tyto vnitřnosti dělají z přístroje opravdu spolehlivý telefon, který vám dlouho vydrží, utáhne i nové a náročnější aplikace bez zasekávání a podporuje virtuální realitu.  

Fotoaparát 

Kvalitní čip může také za to, že i fotoaparát v iPhonu SE je na dobré úrovni. A to i přesto, že má je jednu zadní čočku, což je oproti nejnovějším iPhonům velký rozdíl. „Jedenáctky” mají totiž dvě, Pro modely hned tři zadní čočky, což z nich dělá opravdu kvalitní fotoaparáty. Možnosti fotografování tak nejsou u SE tak rozsáhlé jako u iPhonů 11, ale bohatě stačí. Telefon zvládne kvalitní selfíčka a má například i funkci Depth Control, která vám umožní efektně rozmazat pozadí před i po vyfocení. Některé funkce, jako je oblíbený Night Mode, ale chybí.

Bude stačit iPhone SE také vám a nebo si raději počkáte na iPhone 12, který má vyjít na podzim 2020?

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

návštěvník

Já si pockam na iPhone 12 mozna i zlevni iPhone 11, coz by byla za me lepsi volba nez "SÉČKO".

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru