Jak porovnat změny v registru Windows s programem Integra

Když instalujete různé aplikace do Windows, dochází ke změnám v registru. Ty mohou být občas destruktivní a způsobit problémy. S Integrou můžete vytvořit snímek systému a následně porovnávat rozdíly oproti aktuálnímu stavu.

Pokud často měníte nastavení systému Windows, instalujete nejrůznější freewarové (ale i placené) programy, zkrátka pokud nadšeně zkoušíte všechno nové, co se vám dostane do počítače, využijete program Integra. Při podobných hrátkách s počítačem totiž může dojít a dochází ke změnám v registru Windows, v databázi, která udržuje nastavení systému samotného i instalovaných programů.

Pokud kvůli nekvalitně napsané aplikaci nebo nějakému škodlivému programu dojde k nevhodnému zásahu do registru, může to ovlivnit spolehlivost vaší instalace Windows, v lepším případě jen omezit fungování některých programů.

Sledujte změny v systému s Integrou

Výše popsaná situace je důvod pro vznik programu Integra. Po jeho spuštění můžete vytvořit snímek systému, poté provést změny (tedy úpravu nastavení, instalace dalších aplikací) a následně vytvořit další snímek. Integra vám následně sdělí, jaké změny se během vaší činnosti v systému odehrály.

Integra

Integra, program k porovnávání změn v systému

Použití programu je jednoduché - po prvním spuštění klepněte na tlačítko Create New Snapshot. Chvíli to potrvá a Integra vytvoří snímek systému. Až budete chtít vysledovat, jaké změny se od doby, kdy jste snímek vytvořili, odehrály, klepněte na tlačítko Verify System. Integra opět prohledá váš počítač a ve webovém prohlížeči zobrazí nalezené rozdíly.

Standardně se kontroluje disk C: a HKEY_CURRENT_USERS

Ve výchozím nastavení Integra prohledává disk C: a větev registru HKEY_CURRENT_USERS. Pokud by vám toto nastavení nevyhovovalo, můžete klepnout na Options > Settings a přidat například další diskovou jednotku nebo větve registru HKEY_LOCAL_MACHINE a HKEY_CLASSES_ROOT.

Integra

Nastavení programu Integra

Integra není prvním nástrojem, který by podobnou funkci nabízel. Ale líbí se mi její jednoduchost. Nejde o robustní program, který by dovedl vracet provedené změny nebo který by vytvářel jakési sandboxové prostředí jako třeba Acronis True Image Home. Zkrátka jen porovnává snímek s aktuálním stavem systému a následně zobrazí nalezené rozdíly.

Do budoucna bude Integra placený program. V současné době si můžete její betaverzi zdarma aktivovat po zadání kódu, který najdete na domovské stránce programu www.moosoft.com/integrabeta.

Na následujícím videu od vývojáře si můžete prohlédnou, jak Integra funguje v akci při hledání změn v systému po instalaci Skype.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Podle mě je jednodušší a zároveň i podstatně čistší použít program Sandboxie. Nejen, že se mi systém nezasviní vůbec, ale navíc ho mám ochráněný i pro případ, že by instalovaný program dělal nějakou neplechu.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru