Jak porovnat změny v registru Windows s programem Integra

Když instalujete různé aplikace do Windows, dochází ke změnám v registru. Ty mohou být občas destruktivní a způsobit problémy. S Integrou můžete vytvořit snímek systému a následně porovnávat rozdíly oproti aktuálnímu stavu.
reklama

Pokud často měníte nastavení systému Windows, instalujete nejrůznější freewarové (ale i placené) programy, zkrátka pokud nadšeně zkoušíte všechno nové, co se vám dostane do počítače, využijete program Integra. Při podobných hrátkách s počítačem totiž může dojít a dochází ke změnám v registru Windows, v databázi, která udržuje nastavení systému samotného i instalovaných programů.

Pokud kvůli nekvalitně napsané aplikaci nebo nějakému škodlivému programu dojde k nevhodnému zásahu do registru, může to ovlivnit spolehlivost vaší instalace Windows, v lepším případě jen omezit fungování některých programů.

Sledujte změny v systému s Integrou

Výše popsaná situace je důvod pro vznik programu Integra. Po jeho spuštění můžete vytvořit snímek systému, poté provést změny (tedy úpravu nastavení, instalace dalších aplikací) a následně vytvořit další snímek. Integra vám následně sdělí, jaké změny se během vaší činnosti v systému odehrály.

Integra

Integra, program k porovnávání změn v systému

Použití programu je jednoduché - po prvním spuštění klepněte na tlačítko Create New Snapshot. Chvíli to potrvá a Integra vytvoří snímek systému. Až budete chtít vysledovat, jaké změny se od doby, kdy jste snímek vytvořili, odehrály, klepněte na tlačítko Verify System. Integra opět prohledá váš počítač a ve webovém prohlížeči zobrazí nalezené rozdíly.

Standardně se kontroluje disk C: a HKEY_CURRENT_USERS

Ve výchozím nastavení Integra prohledává disk C: a větev registru HKEY_CURRENT_USERS. Pokud by vám toto nastavení nevyhovovalo, můžete klepnout na Options > Settings a přidat například další diskovou jednotku nebo větve registru HKEY_LOCAL_MACHINE a HKEY_CLASSES_ROOT.

Integra

Nastavení programu Integra

Integra není prvním nástrojem, který by podobnou funkci nabízel. Ale líbí se mi její jednoduchost. Nejde o robustní program, který by dovedl vracet provedené změny nebo který by vytvářel jakési sandboxové prostředí jako třeba Acronis True Image Home. Zkrátka jen porovnává snímek s aktuálním stavem systému a následně zobrazí nalezené rozdíly.

Do budoucna bude Integra placený program. V současné době si můžete její betaverzi zdarma aktivovat po zadání kódu, který najdete na domovské stránce programu www.moosoft.com/integrabeta.

Na následujícím videu od vývojáře si můžete prohlédnou, jak Integra funguje v akci při hledání změn v systému po instalaci Skype.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Podle mě je jednodušší a zároveň i podstatně čistší použít program Sandboxie. Nejen, že se mi systém nezasviní vůbec, ale navíc ho mám ochráněný i pro případ, že by instalovaný program dělal nějakou neplechu.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru