Jak odstranit pozadí z obrázku bez Photoshopu, online a zdarma

Odstraňovačů pozadí, které fungují zdarma a přes webový prohlížeč je vícero. Nahrajete do nich fotku a stáhnete si průhledné PNG. Často mají omezenou velikost. Nedávno jsem narazil na pěkný nástroj, který zvládá obrázky až do rozměru 2000 x 2000 px.

Jestliže potřebujete odstranit pozadí z nějaké fotky, nepotřebujete k tomu Photoshop a vlastně žádný jiný grafický editor. Tedy za příznivých okolností. Všechny automatické odstraňovače totiž fungují na podobném principu:

Na fotce musí být nízká hloubka ostrosti a objekt, který má být zachován, musí vystupovat do popředí. Jinými slovy, čím více rozmazané pozadí za objektem, tím lépe. Čím nižší je clonové číslo, tím lépe.

Pokud tedy fotíte nějaké produkty, obličeje a podobné věci, kde se nízká hloubka ostrosti projeví, pak můžete nástroje pro odstranění pozadí s úspěchem použít a netřeba toužit po Photoshopu a jeho alternativách (byť je to dneska pár korun).

Naopak grafické editory, ať už jejich zmíněnou jedničku nebo třeba i Zoner Photo Studio budete potřebovat v momentě, kdy je tvar hlavního prvku na fotce výrazně členitý, objekt není dostatečně ostrý a barevně kontrastní.

Zkuste odstraňovač BgEraser

Ale zpět k nástroji, který mě minulý týden zaujal. BgEraser pracuje s algoritmem Hugo. Bez přihlášení do něj nahrajete obrázky s rozměrem 800 x 800 px, po bezplatné registraci pak až 2000 x 2000 px velké fotky. Podporovány jsou formáty JPEG a PNG.

Fotek lze nahrát více najednou, odstraňovač pak musíte spustit kliknutím u každé z nich, stejně jako stažení upraveného obrázku.

Odstraňovač pozadí BgEraser

BgEraser mi nejlépe fungoval na portrétech a na jednoduchých objektech. U zmrzliny na screenshotu nechal částečně vyplněnou oblast ve špičce. Exotické ovoce kiwano jej trochu potrápilo stínem u spodních ostnů. Jak se dalo čekat, snímky z přírody, byť třeba zaostřené, dělaly problém kvůli slití barev.

A problémem je i talíř, pokud zadní část není úplně doostřená. Jak jsem zmínil na začátku. Hrozně záleží na hloubce ostrosti a kvalitě fotky. Pokud to algoritmu neusnadníte už při fotografování, budete pak muset o to více pracovat v nějakém editoru.

S dobře připravenou fotkou funguje spolehlivě. Na ukázce vidíte moji maličkost s pozadím kanceláře. Následně upravenou fotku s odstraněným pozadím a do třetice doplněné modré pozadí, aby byly vidět případné nedostatky automatického ořezu. Za mě dobrý.

Ukázka odstranění pozadí fotografie

Naopak výsledkem druhé ukázky si už tak jistý nejsem. Pozadí fotografie dosti splývalo s vlasy modelky a celkově byla fotografie málo kontrastní, což se podepsalo na výsledku. Nepříliš ideální je to také u prstů na nohou.

Ukázka odstranění pozadí fotografie

Jak na odstranění pozadí fotky krok za krokem

Jako alternativní odstraňovač pozadí z obrázku vyzkoušejte třeba nástroj Remove.bg.

Jak odstranit pozadí z videa?

Podobně, jako odstraníte pozadí z obrázku, tak dnes odeberete i pozadí ve videu. Také v tomto případě platí, že není třeba instalovat žádný speciální program. Na odstranění pozadí z videa se specializuje služba Unscreen.com.

Její použití je velice jednoduché. Nahrajete krátkou sekvenci videa nebo animovaný GIF. Necháte pozadí odstranit a stáhnete si upravený výsledek.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Tak zkuste pozadí ze svého obrázku odebrat přes službu Remove.bg. Už je rovněž zmíněna v článku.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru