FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Hodně lidí na Firefoxu obdivuje možnost instalace nejrůznějších rozšíření, kterými tento webový prohlížeč promění v program, který je jim ušit přímo na míru. Firefox je vlastně taková skládačka pro internetové nadšence a myslím nebude přehnané tvrzení, že co instalace Firefoxu, to originál. Jedním ze zajímavých doplňků, kterým můžete svůj webový prohlížeč vybavit, je FoxTab. K běžnému přepínání stránek na jednotlivých panelech přidává přepínání stránek v moderním 3D prostředí.

Doplněk FoxTab si můžete stáhnout z webu addons.mozilla.org. Aby se vám odblokovalo tlačítko pro stažení FoxTabu, je nutné se na webu zaregistrovat a přihlásit. Instalace je klasická, po jejím dokončení pouze restartujete prohlížeč. Přítomnost rozšíření FoxTab se poté projeví tím, že vlevo od políčka pro zadávání adresy stránky přibude jedno tlačítko navíc.

Abyste mohli FoxTab vyzkoušet v celé jeho kráse, otevřete si větší počet stránek v samostatných panelech. Doporučuji minimálně tři. Počkejte na jejich načtení a klepněte na nové tlačítko FoxTabu, případně stiskněte kombinaci kláves Ctrl-TAB (Ctrl pak po zobrazení FoxTabu nepouštějte; při jeho spuštění tlačítkem je to jedno).

3D Firefox pomocí FoxTab

Jakmile přepínač FoxTab spustíte, zobrazí se 3D prostředí s náhledy na stránky v momentálně otevřených panelech. Kolečkem myši je můžete snadno přepínat, kliknutím na náhled se přepnete na vybranou stránku. Celé prostředí FoxTabu je velice svižné, nepozoroval jsem žádné problémy s plynulostí zobrazování.

Způsob, jakým jsou stránky ve FoxTabu zobrazeny, je možné změnit pomocí několika tlačítek při pravém spodním okraji FoxTabu:

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Výchozí zobrazení na karuselu

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Zobrazení náhledů v pásu

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Vydláždění většími náhledy

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Vydláždění malými náhledy

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

3D perspektiva

Ve všech typech zobrazení můžete používat jak kolečko myši, tak šipky na klávesnici nebo v pravém rohu FoxTabu. Vlevo pak vidíte dvojici tlačítek pro zobrazení v celoobrazovkovém režimu a nastavení. Číslo udává počet stránek, které jsou v okně Firefoxu otevřeny.

Nastavení FoxTabu

V nastavení tohoto zajímavého doplňku najdete kromě možnosti vypnutí názvu stránky a položky pro zavolání FoxTabu z kontextového menu, také nastavení velikosti dláždic. Skupina voleb Size umožňuje nastavit velikost zobrazení FoxTabu jako takového. Myslím, že minimum z vás zde bude něco měnit. Zajímavější je ale nastavení způsobu spouštění FoxTabu.

FoxTab: 3D přepínač stránek pro Firefox

Můžete si tu nastavit vlastní klávesové zkratky. Již zmíněná Ctrl-TAB pro rychlé zobrazení FoxTabu způsobí, že 3D pohled zmizí, jak pustíte klávesu Ctrl. V praxi tak kolečkem myši jen nastavíte potřebnou stránku a bez klikání, jen puštěním Ctrl, se na ni přepněte. Pro zachování FoxTabu bez držení klávesy použijete buď tlačítko v liště, nebo výchozí klávesovou zkratku Ctrl-Q.

Nejrůznější 3D prostředí jsou dnes velice populární a myslím, že jejich boom nás ještě čeká. FoxTab je bezesporu zajímavý. Jak je na tom se praktičností, o tom vás kladně přesvědčí jen v případě, že často otevíráte větší množství stránek, než je možné zobrazit na záložkách panelů. Přepínání ve FoxTabu je pak velice pohodlné. Pokud však máte běžně otevřeny tři nebo čtyři panely, pak je pro vás FoxTab zřejmě zbytečný. Tedy, pokud si nepotrpíte na různé efektní hračky.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru