Dataopedia: informace o vybraném webu na jednom místě

Na různých webech, Maxiorel není výjimkou, si můžete zjistit více či méně informací o vybrané webové stránce. Nabídka těchto online služeb se často omezuje na různé ranky (Google PageRank, Alexa...), počty zpětných odkazů získaných z Yahoo, nebo na informace o doméně. Málokdy se však kompletní informace o webu objeví na jediném místě. Dataopedia.com takovou službu nabízí.
reklama

Kdy potřebujete získat informace o nějakém webu? Těch příležitostí je spousta. Počínaje potřebou získat informace o vlastním webu a zjistit, jak se vám daří zvyšovat počty zpětných odkazů, přes různé sledování hrubé návštěvnosti konkurenčních webů až třeba ke zjišťování toho, kdo vlastní nějakou doménu, o kterou máte zájem.

Jak jsem už zmínil, online služeb, které vám tyto a řadu dalších informací dovedou z různých registrů a databází vytáhnout, existuje nespočet. Dataopedia.com mě zaujala tím, že informace nabízí „po kupě". Stačí zadat adresu webu, spustit analýzu a chvíli počkat. Nemusíte se proklikávat několika nástroji, vše uvidíte spolu na jediné stránce.

Úvodní stránka Dataopedia.com

Úvodní stránka Dataopedia.com

Dataopedia.com - návod k použití

Tuto službu najdete na adrese www.dataopedia.com. Do políčka zadejte adresu webu (např. www.maxiorel.com) a klepněte na tlačítko Search. Výsledky se zobrazí během několika sekund. A co mezi nimi najdete?

  • Informace o návštěvnosti webu
  • Informace o popularitě webu (záložky na Delicious.com, odkazy na Technorati a Wikipedii)
  • Odkazy z Twitteru a jiných online služeb
  • Technické informace o doméně
  • ...a mnoho dalšího

Informace o webu na Dataopedia.com

Informace o webu na Dataopedia.com

Dataopedia.com je jednoduchá aplikace, funguje velmi rychle a pro základní přehled o tom, jakou mají weby návštěvnost a odkud přicházejí jejich návštěvníci, stačí. Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že zde uvidíte kompletní statistiku návštěvnosti a zdrojů návštěvníků svých konkurentů.

Pokud vám zajímá, jak si váš web stojí ve vyhledávačích na různá klíčová slova, může vám posloužit i Maxiorel. Nástroj Pozice ve vyhledávačích zatím funguje pouze ve zkušebním režimu, takže uvítám případné připomínky.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru