Dataopedia: informace o vybraném webu na jednom místě

Na různých webech, Maxiorel není výjimkou, si můžete zjistit více či méně informací o vybrané webové stránce. Nabídka těchto online služeb se často omezuje na různé ranky (Google PageRank, Alexa...), počty zpětných odkazů získaných z Yahoo, nebo na informace o doméně. Málokdy se však kompletní informace o webu objeví na jediném místě. Dataopedia.com takovou službu nabízí.

Kdy potřebujete získat informace o nějakém webu? Těch příležitostí je spousta. Počínaje potřebou získat informace o vlastním webu a zjistit, jak se vám daří zvyšovat počty zpětných odkazů, přes různé sledování hrubé návštěvnosti konkurenčních webů až třeba ke zjišťování toho, kdo vlastní nějakou doménu, o kterou máte zájem.

Jak jsem už zmínil, online služeb, které vám tyto a řadu dalších informací dovedou z různých registrů a databází vytáhnout, existuje nespočet. Dataopedia.com mě zaujala tím, že informace nabízí „po kupě". Stačí zadat adresu webu, spustit analýzu a chvíli počkat. Nemusíte se proklikávat několika nástroji, vše uvidíte spolu na jediné stránce.

Úvodní stránka Dataopedia.com

Úvodní stránka Dataopedia.com

Dataopedia.com - návod k použití

Tuto službu najdete na adrese www.dataopedia.com. Do políčka zadejte adresu webu (např. www.maxiorel.com) a klepněte na tlačítko Search. Výsledky se zobrazí během několika sekund. A co mezi nimi najdete?

  • Informace o návštěvnosti webu
  • Informace o popularitě webu (záložky na Delicious.com, odkazy na Technorati a Wikipedii)
  • Odkazy z Twitteru a jiných online služeb
  • Technické informace o doméně
  • ...a mnoho dalšího

Informace o webu na Dataopedia.com

Informace o webu na Dataopedia.com

Dataopedia.com je jednoduchá aplikace, funguje velmi rychle a pro základní přehled o tom, jakou mají weby návštěvnost a odkud přicházejí jejich návštěvníci, stačí. Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že zde uvidíte kompletní statistiku návštěvnosti a zdrojů návštěvníků svých konkurentů.

Pokud vám zajímá, jak si váš web stojí ve vyhledávačích na různá klíčová slova, může vám posloužit i Maxiorel. Nástroj Pozice ve vyhledávačích zatím funguje pouze ve zkušebním režimu, takže uvítám případné připomínky.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru